h. n., 1930, Kaesz család ("Hungária Műtrágyagyár Rt. Nyomdája, Bp.), 245 p.
Egyetlen, bibliofil kiadás. Goldenes spukkasztl [Aranyköpések], avagy cirka 100 bölcs mondás életről, halálról, evésről, házasságról, művészetről, barátságról, szerelemről és alesz. Ezt a cirka száz mondást összegyüjtötte könyvbefoglalta és Kozma Lajosnak a művészet igaz barátjának, a barátság igaz művészének, az igaz művészek barátjának, és a barátok müvészének igaz szeretettel ajánlja a Kaesz-család.
Ez a könyv készült összesen 1 példányban 1930 karácsonyán. A sorszám helye kitöltetlen.
A kötet számos ismert embertől összegyűjtött, több nyelven - többek között magyarul, németül, latinul, franciául - íródott idézeteket, mondásokat, gondolatokat tartalmaz (pl.: Ady Endre, Goethe, Kner Izidor, Madách Imre, Horatius, Molnár Ferenc, Inyesmester, Buddha, stb.). Nyomta a "Hungária" Műtrágyagyár R.-T. Budapest.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány, aranyozott feliratozású címfedéllel és könyvgerinccel, feliratozatlan hátlappal, hiánytalan állapotban.
A kötetet összeállította a Kaesz család. Kaesz Gyula (1897-1967) Kossuth-díjas építész, belsőépítész, bútortervező, grafikus, az Iparművészeti Főiskola tanára, majd rektora, a Bútor c. szakfolyóirat szerkesztője.
Az ajánlás címzettje, Kozma Lajos (Kiskorpád, 1884. június 8. – Budapest, Erzsébetváros, 1948. november 26.) Kossuth-díjas építész, iparművész és grafikus, műegyetemi tanár, a magyar szecesszió egyik legeredetibb hangú képviselője. Az iparrajziskola, majd a műegyetem nyilvános rendes tanára, 1946-tól pedig az Iparművészeti Főiskola tanára és igazgatója volt. Nevéhez fűződik a belsőépítészettel foglalkozó Budapesti Műhely megszervezése. Az építészeti és grafikai munkái mellett, bútortervezéssel is foglalkozott. Tervei külföldön és itthon egyaránt nagy sikert arattak.