A szerző és 12 színművész által aláírt példány. A néma levente. Vígjáték három felvonásban. Írta: Heltai Jenő.
Az előzéklapon a szerző,
Heltai Jenő tollal írt és a Magyar Színház által 1936-ban bemutatott előadásában szereplő 12 színművész ceruzával írt aláírása látható. Név szerint:
- Bacsányi Paula (Tapolca, 1885. július 21. – Budapest, 1963. január 8.) színésznő.
- Bajor Gizi (Budapest, 1893. május 19. – Budapest, 1951. február 12.) Kossuth-díjas színművész, kiváló művész, a Nemzeti Színház örökös tagja.
- Bilicsi Tivadar (Budapest, 1901. szeptember 6. – Siófok, 1981. július 11.) színész, érdemes és kiváló művész.
- Földényi László (Gödöllő, 1895. október 18. – Alsóörs, 1960. július 23.) színész.
- Pataky Miklós (Budapest, 1899. július 29. – Budapest, 1949. május 21.) színész, színházi rendező.
- Péchy Blanka (Pécs, 1894. szeptember 21. – Budapest, 1988. július 6.) színésznő, előadóművész, író, rádiós műsorvezető, a bécsi magyar nagykövetség kulturális attaséja, a bécsi Collegium Hungaricum igazgatója, a Kazinczy-díj megalapítója, érdemes művész.
- Pillér Vera (Budapest, 1912 – ?) színésznő.
- Sennyei Vera (Budapest, 1915. január 3. – Budapest, 1962. május 28.) színésznő, érdemes művész.
- Szakáts Zoltán (Nagyszeben, 1901. március 10. – Budapest, 1947. december 8.) színész.
- Székely Lujza (Budapest, 1902. szeptember 25. – New York, 1998. június 1.) színésznő.
- Törzs Jenő (Budapest, 1887. április 23. – Budapest, 1946. február 2.) színész, író, filmrendező.
- Vándory Gusztáv (Budapest, 1882. december 6. – Budapest, 1964. november 16.) színész.
Harmadik kiadás.
"Ez a mű készült az Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Részv. Társ. nyomdájában, Bécsi Mediaeval antiqua betűkkel, a Diósgyőri Papírgyár Részv. Társ. külön e célra gyártott papirosán, Fáy Dezső festőművész faducairól készült fametszetekkel."Kiadói fűzött kemény papírkötésben lévő példány feliratos, illusztrált címfedéllel, feliratozott, sérült, javított könyvgerinccel, hátlapon az Athenaeum emblémájával, hiánytalan állapotban.
"Heltai Néma Leventéje a magyar vígjáték-színmű fontos és nagy hatású remekműve." - fogalmaz a kötetről Sütő András.
A kötet szerzője,
Heltai Jenő (Pest, 1871. augusztus 11. – Budapest, 1957. szeptember 3.) Kossuth-díjas író, költő, újságíró, producer, dramaturg. Jogi tanulmányait félbehagyva, újságíróként kezdett dolgozni (pl.: Magyar Hirlap, A Hét, Pesti Napló). 1900-ban titkárként, 1914-től már dramaturg-igazgatóként volt a Vígszínház munkatársa. 1918-tól az Athenaeum Kiadó irodalmi igazgatója, 1916-tól a Magyar Színpadi Szerzők Egyesületének elnöke. A két világháború között a Belvárosi Színház és Magyar Színház igazgatója volt. Nagy műveltségű, kifinomult, ugyanakkor könnyed, franciás lezserségű íróként vált népszerűvé. Színpadi műveiben is kitűnt költői készsége.
A néma levente c. verses színpadi játékát 1936-ban mutatták be nagy sikerrel a Magyar Színházban.