Dreiser, Theodore: Amerikai tragédia (számozott, bőrkötéses, bibliofil példány)

Theodore Dreiser
Réz Ádám
Szőllősy Klára
Réz Ádám
Szenczi Miklós
Magyar Helikon (Budapest) ,
Bőr , 868 oldal
Sorozatcím: Helikon klasszikusok
Méret: 19 cm x 13 cm
2024-04-28 20:00

Budapest, 1964, Magyar Helikon, 868 p.

Számozott, bibliofil kiadás. A "Helikon klasszikusok" c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű.
Amerikai tragédia. Írta: Theodore Dreiser.
Készült a Kossuth Nyomdában. Megjelent 15200 példányban biblia papírra nyomva; ebből 1500 példány bőrkötésben, számozva. Ez a könyv a 558. számú példány.
A kötet védőborítója enyhén sérült.
Kiadói bőrkötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel, ardteti műanyag átlátszó védőborítóban.

Részlet a könyvből: Első fejezet Alkony; nyári este. És egy tán négyszázezres lélekszámú amerikai város kereskedelmi központjának magas falai: az efféle falak idővel talán a mesék birodalmába... Tovább

Részlet a könyvből: Első fejezet Alkony; nyári este. És egy tán négyszázezres lélekszámú amerikai város kereskedelmi központjának magas falai: az efféle falak idővel talán a mesék birodalmába fognak halványulni. A széles és most viszonylag csendes utcán hat főnyi kis csoport vonul felfelé: elöl ötvenes forma zömök, kövérkés férfi, rendkívül jelentéktelennek látszik, sűrű haja kerek, fekete nemezkalap alól meredezik, kicsiny hordozható harmóniumot cipel, amilyet utcai prédikátorok meg énekesek szoktak használni. Asszonya mintegy öt évvel látszik fiatalabbnak nála, magasabb, nem olyan széles, de keménykötésű és erőteljes, arca, ruházata igen egyszerű, de nem rút, egyik kezével hétesztendős forma fiúcskát vezet, a másikban bibliát és néhány zsoltároskönyvet visz. E három ember mögött, de tőlük mintegy függetlenül, t9zenöt éves leány, tizenkét éves fiú és kilencéves kislány lépked, szófogadón, de nem éppen lelkesen követve az előttük haladókat. Vissza

Monumentális mű: egy gyenge jellemű fiatalember története, akit vágyai bűnbe, tragédiába sodornak. Hiszen oly nagy a kísértés: a nagyvárosok sivár nyomorúságából szeretne szabadulni, s egy Édenkert... Tovább

Monumentális mű: egy gyenge jellemű fiatalember története, akit vágyai bűnbe, tragédiába sodornak. Hiszen oly nagy a kísértés: a nagyvárosok sivár nyomorúságából szeretne szabadulni, s egy Édenkert csábít pazar gyümölcseivel - gyönyörű lányokkal, autókkal... De hogy lehet mindezt megszerezni? A legtöbb embernek sehogy, marad az álom vagy a lemondás. De Clyde Griffiths előtt megcsillan az álmok valóra válásának reális lehetősége - és ez okozza vesztét. Ezért kivételes a sorsa, bár a könyörtelen törvények, melyeknek a hálóján végül is fennakad, vele éppoly kevéssé tesznek kivételt, mint mással. Dreiser, immár Amerika egyik legnagyobb klasszikusa, detektívregényszerűen izgalmas történetté sűrítette Clyde Griffiths tragédiáját ebben a méltán leghíresebb regényében, amely most Szőllősy Klára fordításában kerül az olvasók kezébe.

I. könyv 5
II. könyv 153
III. könyv 519
Utószó (Írta Valkay Sarolta) 849 Vissza
099

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
11.000 Ft Licitek száma: 19