Lengyel Géza: Annyi baj legyen... (dedikált és aláírt példány)

(Nicsevo) - Hadifogoly riport regény

Lengyel Géza
"Fortuna" Kő-, Könyvnyomdai Műintézet és Üzleti Könyvek Gyára Rt. (Budapest) ,
Könyvkötői félvászon kötés , 238 oldal
Méret: 19 cm x 13 cm
2024-02-25 20:00

Budapest, 1931, "Fortuna" Kő-, Könyvnyomdai Műintézet és Üzleti Könyvek Gyára Rt., 238 p.

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Annyi baj legyen... (Nicsevo). Hadifogoly riport regény. Írta: Lengyel Géza.
A címlapon a szerző, Lengyel Géza tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "T. I. úrnak tiszteletem jeléül Lengyel Géza. Budapest, 1932. március 16."; valamint a címlap előtti lapon, a beragasztott kép alján tollal írt aláírása látható.
A szerzőről készült fekete-fehér, beragasztott portréval illusztrált kötet. Kiadta a "Fortuna" Kő-, Könyvnyomdai Műintézet és Üzleti Könyvek Gyára Rt.
Könyvkötői félvászon kötésben lévő példány, feliratozatlan, színes, mintás címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, hiánytalan állapotban.
A szerző, Lengyel Géza (Heves, 1881. január 4. – Budapest, 1967. november 12.) író, újságíró, kritikus, lapszerkesztő. A nagyváradi Szabadság c. lap munkatársaként, majd szerkesztőjeként dolgozott. Nagyváradon kapcsolatba került Ady Endrével, akiről később könyvet is írt. Írásai a Budapesti (1906) és a Pesti Naplóban (1914), valamint a Huszadik Században, a Vasárnapi Újságban, illetve az Új Időkben jelentek meg. Kezdettől a Nyugat főmunkatársa volt. Ezenkívül a Gyáriparosok Országos Szövetségének (GYOSZ) titkáraként és a Magyar Vámpolitikai Központ igazgatójaként is tevékenykedett. Szépirodalmi műveiben a korabeli modern realista törekvésekhez kapcsolódott.

Részlet: Az augusztusi nap forrón sütött. A fiúk erősen meneteltek teljesen kimerülve és csak az bíztatta őket, hogy a falu már nem messze van, ahol az éjjelt töltik. Tényleg már látni is a falu... Tovább

Részlet: Az augusztusi nap forrón sütött. A fiúk erősen meneteltek teljesen kimerülve és csak az bíztatta őket, hogy a falu már nem messze van, ahol az éjjelt töltik. Tényleg már látni is a falu körvonalait. Csak érjünk be - mondták a fiuk - azonnal levesszük a felszerelést és lefekszünk. Tévedés! - ezt csak mondották, - mikor beértek, egy kicsit kifújták magukat, széjjelmentek a szélrózsa minden irányában portyázni, hol lehetne valami ennivalót szerezni. A falubeliek, ki már úgy látszik ismerték a bakák lélektanát, aggodalmasan hajtották haza a baromfiakat, mindannak dacára, igen sok liba, csirke esett áldozatul. Az a ház, ahol be voltunk szállásolva, egy nagy gazdasági udvar volt pajtákkal. A ház falára ki volt írva 60. gyalogezred, 11. század, 3. szakasz és a kapitány úr lova. A fiuk később hazajöttek. Szalay Jancsi egy nagy tyúkot hozott - vettem a másik uccában - mutatta hol, gyanús kézmozdulattal. Endrész, kit különben sári bicskásnak hívtunk, egy házinyulat hozott, miket mindjárt meg is főztek. A többiek már nem voltak oly szerencsések, itt-ott lehetett látni, hogy gyümölcsöt esznek és itták rá a fekete kávénak nevezett gyanús folyadékot, kenyérről szó sem lehetett, nem kaptunk már két napja. Közben a kilenc óra erősen közeledett, kezdtünk lassan lefeküdni. Vissza
134

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
8.700 Ft Licitek száma: 23