Első kiadás. A magyar nemzetségek a XIV. század közepéig I-III. (egységes külön kötetekben) Írta: Dr. Karácsonyi János (I-II. kötet és III. kötet 1. rész) és Csoma József (III. kötet 2. rész) a Magyar Tudományos Akadémia lev. tagjai.
I. kötet: Négy kihatható geneológiai melléklettel ellátott kiadás. Budapest, 1900, X p. + 464 p. + 4 mell. (kihajtható)
II. kötet: Öt kihatható geneológiai melléklettel ellátott kiadás. Két melléklet javított. Budapest, 1901, [2] p. + 500 p. + 5 mell. (kihajtható)
III. kötet: A kötet gerince sérült.
- 1. rész: Két kihatható geneológiai melléklettel ellátott kiadás. A címlap javított. Budapest, 1901, 254 p. + [2] p. + 2 mell. (kihajtható)
- 2. rész: Nyolcz színes táblával és 80 pecsét- és czímerképpel illusztrált kiadás. Az 1893-iki Péczely-jutalommal kitüntetett pályamű. Budapest, 1904, 175 p. + VIII t., ill.
A jegyzetben használt rövidítések magyarázatával, bevezetéssel, név- és tárgymutatóval, illetve az igazítandók listájával kiegészített kötetek. Nyomattak az Athenaeum R. T. Könyvnyomdája, Budapesten.
Korabeli félvászon kötésben lévő kötetek, feliratozatlan, mintás címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású könyvdíszes könyvgerinccel, mintázott lapélekkel.
A kötet szerzője,
Karácsonyi János (Gyula, 1858. december 15. – Nagyvárad, 1929. január 1.) történész, szentszéki bíró, vovádriai címzetes püspök és nagyváradi nagyprépost, egyetemi tanár, az MTA rendes tagja. Teológiai tanulmányait Budapesten végezte, ahol 1882-ben szentelték pappá. Az 1900-as évek elején a budapesti egyetem hittudományi karának tanára, a Századok c. történelmi szakfolyóirat munkatársa volt. Történészként főként magyar történelemmel, forráskutatással és -kritikával foglalkozott. Értékes munkákat publikált többek közt az Árpád-házi királyokról, Hunyadi Jánosról és II. Ferencről. Ő döntötte meg véglegesen a Szilveszter-bulla hitelességét.