Budapest, 1880, Rautmann Frigyes Kiadó Hivatala (Posner Károly Lajos, Bp.), [4] p. + 81 térk.
A Magyar Szent Korona Országainak Megyei Térképei. Rajzolta: Hátsek Ignácz az Országos Statisztikai Hivatal térképésze.
Folio. Nyolcvanegy, részben számozott, egy színnel színezett, magyarázatokkal ellátott térképtáblát tartalmazó és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Metszette és nyomta Posner Károly Lajos, Budapesten. A címlap előtti lapon ceruzával írt, régi tulajdonosi bejegyzés és tulajdonosi bélyegzés, a címlapon és az album összes térképlapján régi tulajdonosi bélyegzések láthatók.
A IX. térképet (Turócz megye) a könyv duplán tartalmazza.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány, aranyozott feliratos, dombornyomott díszítéssel és aranyozott címerrel ellátott címfedéllel, aranyozott feliratos, aranyozással gazdagon díszített, belülről megerősített könyvgerinccel, vaknyomással díszített, kis mértékben sérült hátlappal, mintázott lapélekkel, modern előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A térképek rajzolója Hátsek Ignácz (Vágújhely, 1828 – Budapest, Erzsébetváros, 1902. március 5.) földmérő mérnök, térképész. Tanulmányait Olmützben, majd Budán végezte. A szabadságharcban mint főhadnagy vett részt, és fogságba esett. Szabadulása után a bécsi geográfiai intézetben dolgozott, majd a kiegyezés után Budapestre költözött. Eleinte a pénzügyminisztériumban, később a kereskedelmi minisztériumban működött, majd a Statisztikai Hivatal szolgálatába állt. 1871-ben ő készítette Magyarország első, statisztikai alapon szerkesztett térképeit. Több száz országos, megyei, illetve különféle tematikus térkép fűződik a nevéhez, melyek egy része külföldön is kiadásra került. A magyar kartográfia egyik megalapozója.