Oberlander Báruch/Köves Slomó: Talmud I-II. (védődobozos, bibliofil példány)

Válogatott fejezetek/Első magyar fordítás

Oberlander Báruch
Köves Slomó
EMIH Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség-Chábád Lubavics Zsidó Nevelési és Oktatási Alapítvány (Budapest) ,
Fűzött keménykötés , 1.000 oldal
Sorozatcím: Klasszikus zsidó művek magyarul
Kötetszám: 10
Nyelv: Magyar  Héber
Méret: 27 cm x 19 cm
ISBN: 978-963-9743-29-8
2024-04-28 20:00
Aukció indul:

Budapest, 2017, EMIH Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség-Chábád Lubavics Zsidó Nevelési és Oktatási Alapítvány, 1000 p.; ill.

Bibliofil példányok. A "Klasszikus zsidó művek magyarul" c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent kötetek.
Talmud I-II. Válogatott fejezetek. Első magyar fordítás. Szerkesztette: Oberlander Báruch és Köves Slomó.
Róth emlékkiadás.
Fekete-fehér illusztrációkkal közreadott kiadás.
Kiadói fűzött keménykötésben lévő kötetek aranyozott feliratozással ellátott, vaknyomással díszített címfedéllel, aranyozott feliratozású, vaknyomással díszített könyvgerinccel, tiszta belívekkel, olvasatlan, gyűjtői állapotban, megkímélt, feliratozással ellátott, illusztrált kiadói védődobozban.

"Nyelvében él a nemzet" - tartja a szólás. Egy nép nyelvi fordulatai, kifejezései, szójátékai magukban hordják a nemzet történelmét, szokásait, hangulatát. Mennyivel inkább így van ez akkor, ha egy... Tovább

"Nyelvében él a nemzet" - tartja a szólás. Egy nép nyelvi fordulatai, kifejezései, szójátékai magukban hordják a nemzet történelmét, szokásait, hangulatát. Mennyivel inkább így van ez akkor, ha egy népnek nemcsak saját nyelvéről, hanem évezredeken keresztül ápolt nagy művéről beszélünk. A zsidóság, a "könyv népe". A könyv persze elsősorban a ma már univerzálisan "szent könyvet" a Bibliát, a Tórát jelenti, de jelenti egyben az Írott tan - eredetileg csak szóban élő - zsidó értelmezését, a Talmudot is. A Talmudot, melynek alapjában, a Misnában, közel kétezer éve papírra vetették a zsidó vallás szabályainak gyűjteményét, és amely a Biblia sokszor elvont elméleti tanításait a gyakorlat szintjére hozta, hozza. A Talmudot, amely tulajdonképpen egy soha véget nem érő szóbeli vita lejegyzése, melyben az egymással vitatkozó felek gyakran több száz év távolából - mai nyelven szólva virtuálisan - szegezik egymásnak érveiket. A Talmudot, mely a zsidó diaszpóra legsötétebb évszázadaiban is kitartó társa volt a magas falakkal körbe zárt gettók, nyomorúságban élő népének. A Talmudot, mely szinte szőrszálhasogató, szigorú matematikai levezetésekhez hasonló, zárt logikai rendszerével, soha nem nyugvó, örökké kérdező és cáfoló módszerével, megteremtette a zsidó gondolkodásmód és "kollektív psziché" alapjait. Vissza

Héber előszó 13
Előszó: Talmud - A zsidó ráció bölcsője 15
Bevezető: A Talmud gondolatvilága, felépítése és stílusa 21
Misna: Sábát traktátus 89
Sábát traktus: 2. fejezet 113
Sábát traktus: 17. fejezet 140
Misna: Éruvin traktátus 243
Táánit traktátus: 2. fejezet 257
Kötubot traktátus: 2. fejezet 273
Kötubot traktátus: 13. fejezet 305
Gitin traktátus: 1. fejezet 328
Kidusin traktátus: 1-2. fejezet 369
Misna: Kidusin traktátus 395
Bává Möciá traktátus: 1. fejezet 407
Bává Möciá traktátus: 3. fejezet 441
Bává Möciá traktátus: 4. fejezet 490

2. kötet
Szánhedrin traktátus: 3. fejezet 534
Misna: Ávot traktátus - Az atyák bölcs tanításai 608
Mönáhot traktátus: 3. fejezet 635
Mönáhot traktátus: 4. fejezet 715
Hulin traktátus: 7. fejezet 767
Talmudi fogalmak 797
Források 999 Vissza