Kiss József: Esteledik, alkonyodik (aláírt példány)
Versek (1918-1920)
Kiss József
Pantheon Irodalmi Intézet R.-T. Kiadása(Budapest)
Könyvkötői egészvászon kötés
, 73 oldal
18 cm x 13 cm
2024-05-12 20:00
Budapest, 1920, A Pantheon Irodalmi Intézet R.-T. (Globus Nyomdai Műintézet Részvénytársaság), 73 p.
Szerző által aláírt példány. Első kiadás. Esteledik, alkonyodik. Írta: Kiss József. A címlapon a szerző, Kiss József tollal beírt, jól olvasható aláírása látható. Szöveg közti, fekete-fehér iniciálékkal díszített, valamint tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. A címfedél belső oldalán illusztrációval ellátott Ex-libris címke, az egyik oldalon tulajdonosi bélyegzés látható. Nyomtatta a Globus Nyomdai Műintézet Részvénytársaság. Könyvkötői egészvászon kötésben lévő példány, feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, átlagos, hiánytalan állapotban. A kötet szerzője, Kiss József (Mezőcsát, 1843. november 30. – Budapest, 1921. december 31.) költő, lapszerkesztő, a Petőfi Társaság és a Kisfaludy Társaság tagja. Fiatalon a budapesti Deutsch-féle nyomda korrektora, 1870 és 1873 között a nyomda kiadásában megjelenő Képes Világ című lap szerkesztője volt. Első sikerét 1875-ben aratta Simon Judit című balladájával, amit Toldy Ferenc bemutatott a Kisfaludy Társaságnak, ezzel a költő neve országos szinten is ismertté vált. 1890-ben alapító szerkesztője volt A Hét című irodalmi folyóiratnak. A sikeres és később legendássá váló lap a modern magyar irodalom bölcsőjének számított, a Nyugat előfutárává vált.
Részlet a kötetből:
Fohász
Nem maradt egyebe,
Csak a délibábja
S kietlen éjszakába'
Egy-két pásztortüze,
Egyéb semmise.
De megmaradt hite
Egy boldogabb jövőbe,
Lehet, ábrándból szőve,...
Részlet a kötetből:
Fohász
Nem maradt egyebe,
Csak a délibábja
S kietlen éjszakába'
Egy-két pásztortüze,
Egyéb semmise.
De megmaradt hite
Egy boldogabb jövőbe,
Lehet, ábrándból szőve,
És megmaradt az isten,
Magyarok istene!
Leütési ár:
10.600 Ft
Licitek száma: 59