Dudás Gyula, Dr.: A borsódi és katymári Latinovits-család története

Dr. Dudás Gyula
Bittermann Nándor és fia könyv- és kőnyomdája (Zombor) ,
Könyvkötői félvászon kötés , 36 oldal
Méret: 24 cm x 17 cm
2024-03-24 20:00

Zombor, 1899, Bittermann Nándor és Fia Könyv- és Kőnyomdája, 35 + [1] p. + [1] t.: ill.

Első kiadás. A borsódi és katymári Latinovits-család története. Írta: Dr. Dudás Gyula.
A Latinovits-család utószínezett címerét ábrázoló képtáblával illusztrált, tartalomjegyzékkel ellátott kötet. A címfedélen tollal írt tulajdonosi bejegyzés, a címfedél belső oldalán illusztrációval ellátott Ex-libris címke, a címlapon tulajdonosi bélyegzés látható.
Könyvkötői félvászon kötésben lévő példány címfedélre kasírozott, eredeti, feliratos, foltos, kiadói címfedéllel, feliratozatlan, könyvgerinccel és hátlappal, hiánytalan állapotban.
Ritka!
A kötet szerzője Dudás Gyula (1861–1911) történész, helytörténész, tanár, a Bács-Bodrogh Megyei Történelmi Társulat tagja, 1895-től titkára, a társulat évkönyvének, valamint Bács-Bodrogh Vármegye Monográfiájának szerkesztője.

Családok képezvén a nemzetet, kétségtelen, hogy a nemzeti történelem első rangú forrását képezi a genealogia. Korán felismerték történetíróink a családtörténet fontosságát s ez birta rá a század... Tovább

Családok képezvén a nemzetet, kétségtelen, hogy a nemzeti történelem első rangú forrását képezi a genealogia. Korán felismerték történetíróink a családtörténet fontosságát s ez birta rá a század első felében gr. Telekit a Hunyadiak-kora, Nagy Ivánt a magyarországi s Kőváry Lászlót az erdélyi családok történetének megírására. azóta a hazai családtörténet művelésre külön országos egyesület: a Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság alakult, számos főrangú és előkelő család kiadta a multjára vonatkozó okleveleket, mint pl. a gr. Zichy, gr. Károlyi, gr. Sztáray és gr. Teleki; számos nemzetség története is meg van már írva, sőt egy-egy vármegye összes régi családait magában foglaló művek is láttak már napvilágot, több vármegyéé pedig most van készülőben. Vissza

Bevezetés 3
A család eredete és leső ismert ősei 4
A nemességszerzők 5
Első birtokszerzemények. Borsód és legyen története 7
Kunbaja, Madaras és Katymár birtoklásának története 12
A család története 1719-1848-ig, illetve napjainkig 15
A család genealogiája 26
A család czímere 31
Levéltára 31
084

Kikiáltási ár:
24.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
35.000 Ft Licitek száma: 8