Vátzon, é. n., Maramarosi Gotlíb Antal' költségével, 181 p. + [11] p. + 78 p. + [2] p.
Házi orvosságok.../A' magyar országi méh-tartás rövid tudománnya. (két mű egy kötetben)
1.) Házi orvosságok, mellyek az Emberi testnek külömb-külömb féle nyavalyáinak meg-orvoslására nem tsak némelly esméretesb Füvek belső 's külső, hanem köz-hasznai is rövideden egybe szerkesztve találtatnak... Vátzon, é. n., Maramarosi Gotlíb Antal' költségével, 181 p. + [11] p.
2.) A' magyar országi méh-tartás rövid tudománnya. Vátzon, 1808, Marmarossi [sic!] Gotlíb Antal' költségével, 78 p. + [2] p.
Mutató táblával és néhány fekete-fehér könyvdísszel. Az előlapon tollal beírt, német nyelvű, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
Korabeli varrott papírkötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel, sérült vignettát tartalmazó könyvgerinccel, sérült, az alsó részén megnyílt hátlappal, kopott kötéstáblákkal, mintázott lapélekkel, több helyen nedvességtől foltos belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője Szentmihályi Mihály (?-1798?) római katolikus pap, esperes, boconádi plébános, majd egri kanonok. A hagyományos, főként gyógynövényi orvoslási módokat közreadó, Házi orvosságok... c. könyve először 1791-ben jelent meg nyomtatásban.