[Szentmihályi Mihály]: Házi orvosságok/A' magyar országi méh-tartás rövid tudománnya

mellyek az Emberi testnek külömb-külömb féle nyavalyáinak meg-orvoslására nem tsak némelly esméretesb Füvek belső 's külső, hanem köz-hasznai is rövideden egybe szerkesztve találtatnak, most pedig Hogy annyival is inkább édes Nemzetünknek természeti hajlandósága fel-indíttassék; A' méh-tartás tudománnya is helyesen, és rövideden hozza adattatott

Szent-Mihályi Mihály
Marmarosi Gotlíb Antal (Vátz) ,
Korabeli varrott papírkötés , 259 oldal
Méret: 17 cm x 11 cm
2024-03-24 20:00

Vátzon, é. n., Maramarosi Gotlíb Antal' költségével, 181 p. + [11] p. + 78 p. + [2] p.

Házi orvosságok.../A' magyar országi méh-tartás rövid tudománnya. (két mű egy kötetben)

1.) Házi orvosságok, mellyek az Emberi testnek külömb-külömb féle nyavalyáinak meg-orvoslására nem tsak némelly esméretesb Füvek belső 's külső, hanem köz-hasznai is rövideden egybe szerkesztve találtatnak... Vátzon, é. n., Maramarosi Gotlíb Antal' költségével, 181 p. + [11] p.
2.) A' magyar országi méh-tartás rövid tudománnya. Vátzon, 1808, Marmarossi [sic!] Gotlíb Antal' költségével, 78 p. + [2] p.

Mutató táblával és néhány fekete-fehér könyvdísszel. Az előlapon tollal beírt, német nyelvű, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
Korabeli varrott papírkötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel, sérült vignettát tartalmazó könyvgerinccel, sérült, az alsó részén megnyílt hátlappal, kopott kötéstáblákkal, mintázott lapélekkel, több helyen nedvességtől foltos belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője Szentmihályi Mihály (?-1798?) római katolikus pap, esperes, boconádi plébános, majd egri kanonok. A hagyományos, főként gyógynövényi orvoslási módokat közreadó, Házi orvosságok... c. könyve először 1791-ben jelent meg nyomtatásban.

362

Kikiáltási ár:
60.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
130.300 Ft Licitek száma: 53