A szekértől az autóbuszig [Az IKARUS saját kiadású gyártörténeti kiadványa. Bolti forgalomba nem került.]

Gyárunk és gyártmányaink fejlődése 1895-től napjainkig

Ikarus Karosszéria és Járműgyár-MOGURT Gépjármű Külkereskedelmi Vállalat (Budapest) ,
Ragasztott papírkötés , 103 oldal
Nyelv: Magyar  Orosz  Német
Méret: 17 cm x 24 cm
2024-04-28 20:00

Jó állapotú példány.
Színes és fekete fehér fotókkal, illusztrációkkal.
A kötetbe az alábbi részek duplán lettek bekötve: V. rész (89-94. p.), VI. rész (95-103. p.). A borító enyhén kopottas, töredezett. A borító, néhány lap és a lapélek kissé foltosak.

A gépkocsi közlekedés és a gépkocsigyártás általános elterjedése előtt, hazánk egyik legjelentősebb — és méltán mondhatjuk Európa szerte ismert és elismert — iparága volt a kocsigyártás. A XIX.... Tovább

A gépkocsi közlekedés és a gépkocsigyártás általános elterjedése előtt, hazánk egyik legjelentősebb — és méltán mondhatjuk Európa szerte ismert és elismert — iparága volt a kocsigyártás. A XIX. század és az azt megelőző korok közlekedési eszközének, a kocsinak minden ismert és általánosan használt fajtáját, a hintótól a batárig gyártotta, vagy készítette a hazai kocsigyártó ipar. Mesterei a kovácsok és a bognárok voltak, akik határainkon túl is megbecsülést és ipari hírnevet tudtak szerezni cégüknek és mesterségüknek. Korabeli árjegyzékek és katalógusok párizsi, bécsi és más világkiállításokon nyert aranyérmekről tudósítanak a kocsirajzok pedig még ma is elcsodálkoztatóan finom vonalú, művészi kivitelű járműveket mutatnak be. A szakma egyszerűbb művelői, ezen luxus igények kielégítésére szolgáló kocsik mellett, a hétköznapok szállítás-szolgálatára készítettek egyszerűbb kocsikat, ún. „stráfkocsit, szekeret, stb." Ilyen műhely volt a századforduló idején Uhri Imre kovács és kocsigyártó mester üzeme is. A nagyarányú fejlődés, amelyet a kocsigyártó mesterségből kiindulva a századfordulótól napjainkig az autókarosszéria ipar elért, a tanulság és következtetés céljából indokolttá teszi, hogy az IKARUS és elődvállalatainak tevékenységével is foglalkozzunk. Különösen érdekes a kezdeti időszak, — a készítés és a későbbi gyártás, — technológiai vonatkozásainak, a gyártmányok fejlődésének megismerése, hogy követni tudjuk az utat, amelyet az iparág megtett, amíg a világ autóbuszgyártásában jelenlegi rendkívül előkelő pozícióját elérte. Vissza
004

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
31.000 Ft Licitek száma: 63