Móricz Zsigmond: Erdély (számozott, bőrkötéses, bibliofil példány)

Tündérkert/A Nagy Fejedelem/A Nap Árnyéka

Móricz Zsigmond
Réz Pál
Magyar Helikon (Budapest) ,
Bőr , 1.077 oldal
Sorozatcím: Helikon klasszikusok
Méret: 20 cm x 13 cm
2024-04-28 20:00

Budapest, 1970, Magyar Helikon, 1077 p.

Számozott, bibliofil kiadás. A "Helikon klasszikusok" c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű.
Erdély. Írta: Móricz Zsigmond.
Készült a Kossuth Nyomdában. 2150 példány bőrkötésben, számozva jelent meg. Ez a könyv a 543. számú példány.
A kötet védőborítója enyhén sérült.
Kiadói bőrkötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, szép állapotban, eredeti műanyag átlátszó védőborítóban, Helikon könyvjelzővel.

Részlet a könyvből: Első könyv Ragyogó téli nap volt odakinn, február tizedike, vasárnap. Az ajtónálló úgy elbámészkodott az ablakban, a kint ácsorgó népen, hogy maga is a fejét csóválta rá. -... Tovább

Részlet a könyvből: Első könyv Ragyogó téli nap volt odakinn, február tizedike, vasárnap. Az ajtónálló úgy elbámészkodott az ablakban, a kint ácsorgó népen, hogy maga is a fejét csóválta rá. - De mi az ördögöt tudnak úgy csudálni ezeken az ablakokon - mondta magában. A Szent Mihály temploma körül vastagon állt a nép, bundások meg darócosok vegyesen. Hidegnek kellett odakinn lenni, mer nagyon dugtak zsebre az öklüket, s asszonyok nagyon húzták nyakba a kerek subácskákat meg a posztó ujjasokat. - Má pég csak déllére gyün meg a fiatal fejedelemasszony - perelt velük magában a hajdúlegény - , azt igen, annak lesz láttattya, ha az meggyün, mer arra mindenki kíváncsi mien lehet, hogy a fejedelem mán egy esztendeje nem ereszti be Erdélyországába... Elmosolyodott, mert ő tudná az okát, mér... Nagyon remek egy fiatal gyerek a fejedelem őnagysága, a fejedelemasszonynak áspisnak kell lenni, hogy annyira nem kívánja... Vissza

A Helikon Klasszikusok sorozat-ban Móricz Zsigmond remekművű történelmi regénye, az Erdély egy kötetben jelenik meg, bibliapapíron. Az Erdély - amelynek három kötete, a Tündérkert, A Nagy Fejedelem... Tovább

A Helikon Klasszikusok sorozat-ban Móricz Zsigmond remekművű történelmi regénye, az Erdély egy kötetben jelenik meg, bibliapapíron. Az Erdély - amelynek három kötete, a Tündérkert, A Nagy Fejedelem és A Nap Árnyéka - első kiadásakor külön könyvben jelent meg - Móricz Zsigmond legnagyobb szabású vállalkozása. Felidézve az önálló Erdély életét és harcait, szembeállítva a démonikus-pusztító Báthory Gábor és az építő fejedelem, Bethlen Gábor alakját, Móricz Zsigmond a maga korának nemzeti sorskérdéseit és legszemélyesebb problémáit vetíti vissza a múltba. A regény sodró ereje, szenvedélyeinek lendülete, tömör, enyhén archaizáló nyelve az Erdély-t századunk legjelentősebb magyar művei közé emeli. Vissza

Tündérkert5
A Nagy Fejedelem397
A Nap Árnyéka787
273

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
25.000 Ft Licitek száma: 36