Móricz Zsigmond: Erdély (számozott, bőrkötéses, bibliofil példány)
Tündérkert/A Nagy Fejedelem/A Nap Árnyéka
Móricz Zsigmond
Réz Pál
Magyar Helikon(Budapest)
Bőr
, 1.077 oldal
Helikon klasszikusok
20 cm x 13 cm
2024-04-28 20:00
Budapest, 1970, Magyar Helikon, 1077 p.
Számozott, bibliofil kiadás. A "Helikon klasszikusok" c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű. Erdély. Írta: Móricz Zsigmond. Készült a Kossuth Nyomdában. 2150 példány bőrkötésben, számozva jelent meg. Ez a könyv a 543. számú példány. A kötet védőborítója enyhén sérült. Kiadói bőrkötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, szép állapotban, eredeti műanyag átlátszó védőborítóban, Helikon könyvjelzővel.
Első könyv
Ragyogó téli nap volt odakinn, február tizedike, vasárnap.
Az ajtónálló úgy elbámészkodott az ablakban, a kint ácsorgó népen, hogy maga is a fejét csóválta rá.
-...
Első könyv
- De mi az ördögöt tudnak úgy csudálni ezeken az ablakokon - mondta magában. A Szent Mihály temploma körül vastagon állt a nép, bundások meg darócosok vegyesen. Hidegnek kellett odakinn lenni, mer nagyon dugtak zsebre az öklüket, s asszonyok nagyon húzták nyakba a kerek subácskákat meg a posztó ujjasokat.
- Má pég csak déllére gyün meg a fiatal fejedelemasszony - perelt velük magában a hajdúlegény - , azt igen, annak lesz láttattya, ha az meggyün, mer arra mindenki kíváncsi mien lehet, hogy a fejedelem mán egy esztendeje nem ereszti be Erdélyországába...
A Helikon Klasszikusok sorozat-ban Móricz Zsigmond remekművű történelmi regénye, az Erdély egy kötetben jelenik meg, bibliapapíron. Az Erdély - amelynek három kötete, a Tündérkert, A Nagy Fejedelem és A Nap Árnyéka - első kiadásakor külön könyvben jelent meg - Móricz Zsigmond legnagyobb szabású vállalkozása. Felidézve az önálló Erdély életét és harcait, szembeállítva a démonikus-pusztító Báthory Gábor és az építő fejedelem, Bethlen Gábor alakját, Móricz Zsigmond a maga korának nemzeti sorskérdéseit és legszemélyesebb problémáit vetíti vissza a múltba. A regény sodró ereje, szenvedélyeinek lendülete, tömör, enyhén archaizáló nyelve az Erdély-t századunk legjelentősebb magyar művei közé emeli.
Leütési ár:
25.000 Ft
Licitek száma: 36