Szűts Balázs: 1000 katonai jármű

Harckocsik, motorkerékpárok, dzsipek, tehergépkocsik és kétéltűek

Szűts Balázs
Béresi Ákos
Alexandra Kiadó (Pécs) ,
Fűzött kemény papírkötés , 336 oldal
Méret: 31 cm x 23 cm
ISBN: 978-963-297-255-8
2024-04-28 20:00
Aukció indul:

Jó állapotú példány.
Színes és fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
Aborító kopott. A címlap foltos.

A harckocsik és egyéb katonai gépek méretükkel, erejükkel és mozgékonyságukkal tekintélyt parancsolnak. Világszerte ezek a járművek határozzák meg a hadseregek képét. Kötetünk több mint ezer... Tovább

A harckocsik és egyéb katonai gépek méretükkel, erejükkel és mozgékonyságukkal tekintélyt parancsolnak. Világszerte ezek a járművek határozzák meg a hadseregek képét. Kötetünk több mint ezer látványos fotó és részletes leírás segítségével mutatja be a katonai járműipar izgalmas történetét.
Az első motoros és páncélozott járművektől a 21. század modern elektronikával és speciális felszerelésekkel telezsúfolt nagy teljesítményű high-tech harckocsijaiig számos jelentős, vagy éppen nagyrészt feledésbe merült típust és modellt mutatunk be, áttekintést nyújtva a katonai járművek teljes spektrumáról a kezdetektől napjainkig. Kötetünk az egyes típusok fotója és leírása mellett olyan részletes adatokat is közöl, mint a gyártás éve, a jármű tömege, teljesítménye, fegyverzete és páncélzata, így nélkülözhetetlen olvasmány mindenkinek, aki érdeklődik a technika és a harci járművek világa iránt.
Wolfgang Fleischer hadtörténész 1952-ben született, a Drezdai Hadtörténeti Múzeum katonai technológiával foglalkozó részlegének vezetője. Számos könyve és írása jelent meg a hadtörténet és a haditechnika témakörében. Vissza

Bevezetés8
Európai harci járművek20
Svédország22
Finnország25
Nagy-Britannia29
Hollandia59
Belgium62
Franciaország67
Németország 1945-ig85
Németország - Bundeswehr125
Németország - Az NDK
Néphadserege152
Svájc160
Ausztria167
Olaszország174
Spanyolország183
Lengyelország186
Csehszlovákia190
Magyarország200
Románia206
Jugoszlávia207
Szovjetunió és Oroszország208
Amerikai harci járművek260
Kanada262
Amerikai Egyesült Államok266
Peru307
Harci járművek a világ egyéb részein309
Dél-Afrika310
Izrael311
Szíria312
Irak312
Kína313
Dél-Korea316
Japán317
Ausztrália329
Névmutató330
Képjegyzék336