The Walt Disney Film Archives: The animated movies 1921-1968. Edited by Daniel Kothenschulte.
Monumentális Taschen kiadvány.
Olvasatlan, újszerű állapotban! Színes és fekete-fehér illusztrációkkal gazdagon illusztrált kiadás.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány feliratozott, illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, tiszta belívekkel, olvasatlan, gyűjtői állapotban, feliratozott, illusztrációval ellátott kiadói védődobozban.
„Mókás megtenni a lehetetlent.” – Walt Disney
Walt Disney a 20. század egyik legkreatívabb elméje volt, és a képzelet egyedülálló univerzumát teremtette meg. Néhány filmes klasszikushoz hasonlóan animációs filmjei is forradalmasították a filmes történetmesélés művészetét, és a mai napig összekapcsolják a generációkat és a kultúrákat. A Disney animációs filmjeivel foglalkozó, illusztrált könyvek eddigi legkiterjedtebb kötete az animáció aranykorának időszakában a stúdió kreatív szívébe vezet be, 1500 illusztrációval és esszével, amelyeket jól ismert Disney-ínyencek készítettek.
A könyv követi Disney útját. A némafilm kezdetei az első játékfilm, a Hófehérke és a hét törpe (1937), az úttörő művészi kísérlet, a Fantázia (1940) a Walt Disney kreatív irányítása alatt készült utolsó remekművekig, a Micimackó és a mézfa (1966) és a Dzsungel könyve (1967).
A Walt Disney Company archívumában és számos magángyűjteményben végzett alapos kutatás után Daniel Kothenschulte szerkesztő az animációs művészet ritka gyöngyszemeit választotta ki ebbe a kötetbe: a koncepciófestmények és a storyboardok lehetővé teszik az ötletek megalkotását, a mesteri cel-beállítások pedig a híres filmjelenetek a legnagyobb figyelmet a részletekre, míg a Disney fotósok fotói és a Walt és csapata közötti történetkonferenciák átiratai részletes betekintést nyújtanak a Walt Disney Studios kreatív munkájába. Pinokkió, Fantázia, Dumbo, Bambi, Hamupipőke, Pán Péter, Hölgy és a csavargó avagy 101 dalmát: Minden nagy Disney-klasszikusnak külön fejezetet szentelünk. Emellett a kevésbé ismert gyöngyszemek, mint például a Silly Symphonies kísérleti kisfilmjei és a régóta mellőzött zenés epizódfilmek, mint a Make Mine Music és a Melody Time is ugyanolyan részletességgel foglalkoznak. Sok befejezetlen projektet, köztük a legendás Fantázia című zenés film tervezett folytatásait vagy Thomas Hart Benton festő Davy Crockett tiszteletét, ritkán látható képekkel dokumentálják.
Az olyan neves Disney-szakemberek közreműködései, mint Leonard Maltin, Dave Smith, Charles Solomon, J. B. Kaufman, Russell Merritt és Brian Sibley, megvilágítják az egyes filmek készítését, és tisztelegnek a színfalak mögötti kreatív elmék, a Disney-stílust formáló animátorok és tervezők előtt: köztük Albert Hurter, Gustaf Tenggren, Kay Nielsen, Carl Barks, Mary Blair, Sylvia Holland, Tyrus Wong, Ken Anderson, Eyvind Earle és Walt Peregoy.
A Disney animációs filmkozmoszáról szóló egyik legkiterjedtebb könyvsorozat első kötete, amely a Walt Disney Archívum és a Disney híres Animációs Kutatókönyvtárának közreműködésével készült Walt Disney karrierje a némafilmes korszaktól az utolsó remekművéig, A dzsungel könyvéig, beleértve az első teljes - hosszú animációs film Hófehérke és a hét törpe (1937), az úttörő művészi kísérlet, a Fantázia (1940), és a háború utáni olyan kedvelt klasszikusok, mint a Hamupipőke (1950) és Peter Pan (1953).
1500 illusztráció és esszé jelentős Disney-szakértőktől, mesterséges cel-beállítások, a híres filmjelenetek rendkívül részletes illusztrációival, Walt Disney mesekonferenciáinak és alkalmazottainak kivonataival, valamint ritka fényképekkel a Disney stúdió fotósaitól. Eredeti angol kiadás német, francia és spanyol fordításokkal a mellékletben.