Békeffi István/Kellér Dezső: Pomócsi kalandjai (Vogel Eric grafikus által dedikált példány)
Békeffi István és Kellér Dezső tréfái, kupléi, sanzonjai
Békeffi István
Kellér Dezső
Gál Péter
Vogel Erik
Vidám Színpad-Táncsics Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói tűzött papírkötés
, 148 oldal
Vidám színpad könyvtára
19 cm x 13 cm
2024-05-12 20:00
Budapest, 1957, Vidám Színpad - Táncsics Könyvkiadó (Athenaeum), 148 p. + [3] p., ill.
Grafikus által dedikált példány. Első kiadás. Vidám Színpad Könyvtára. No.: 1. sz. Pomócsi kalandjai. Békeffi István és Kellér Dezső tréfái, kupléi, sanzonjai. Szerkeszti: Gál Péter. A címlapon Vogel Eric grafikusművész filctollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "E.-nak szeretettel Eric 1957". A címlap és az illusztrációk Vogel Eric munkái. A sanzonok zenéjét Csanak Béla és Erdős László, a rendezői utasításokat Hegedüs Tibor és Mezei Éva írta. Kottamelléklet és rendezői utasítások a Függelékben. Szöveg közti, fekete-fehér rajzokkal illusztrált, valamint előszóval, könyvhirdetésekkel és tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomatott az Athenaeumnál. Kiadói tűzött papírkötésben lévő példány, feliratozott, illusztrációval ellátott, sérült címfedéllel, feliratos, kopott könyvgerinccel, hiánytalan állapotban. A kötetet dedikálta, Vogel Eric (Budapest, 1907. június 22. – Szolnok, 1996. október 17.) díszlet- és jelmeztervező, grafikus-, festőművész. 1920-tól a Színházi Élet című lap illusztrátoraként tevékenykedett, majd a Fővárosi Operettszínháznak, a Fővárosi Művész Színháznak és a Magyar Színháznak készítette díszlet- és jelmezterveket. Továbbá gyakran készített terveket a Royal Revüszínháznak, kabaréknak, mulatóknak színpompás, pikáns stílusban. 1948-tól a Fővárosi Operettszínház tagja lett. Részt vett a József Attila Színház, a Vidám Színpad, a Kis Színpad, a Kamara Varieté és a Fővárosi Víg Színház alapításában. Ezenkívül a Magyar Televíziónak is dolgozott. Kiváló rajztudása, a színpad és az emberi test alapos ismerete, pikáns-ironikus szelleme eltéveszthetetlenül egyéni jelleget sugároz.
Ebben az évben ünnepeljük a magyar kabaré 50-ik születésnapját. Nem furcsa dolog? Már ötven éve a kabarénk, ez a kedves, szemtelen fickó. Kérem, ne rójanak meg, amiért szemtelen fickónak titulálom az ötvenéves ünnepeltet - hiszen fél évszázad igazán nem nagy kor a színpadi műfajok családjában, ahol olyan tiszteletre méltó dédapa is van, mint a többévezeréves tragédia, vagy olyan nagypapa, mint az opera, azzal a néhány évszázaddal a háta mögött.
Kinek is lehetne kedvesebb ez az ünnep, mint a magyar kabaré legifjabb gyermekének, a mindössze hatodik életévét betöltő Vidám Színpadnak? Törtük is a fejünket - a színház művészeivel -, hogyan kedveskedjünk, milyen ajándékkal tiszteljük meg e jubileumi születésnapot.
Leütési ár:
7.800 Ft
Licitek száma: 32