Fejes Endre: A hazudós (Orbán Ottó költőnek dedikált példány) (Borítóterv: Bognár Árpád)
Fejes Endre
Magvető Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 178 oldal
17 cm x 12 cm
2024-05-12 20:00
Budapest, 1963, Magvető Könyvkiadó (Szegedi Nyomda Vállalat), 178 p. + [2] p.
Szerző által dedikált példány. A hazudós. Írta: Fejes Endre. A címlapon a szerző, Fejes Endre tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Orbán Ottónak szeretettel Fejes Endre. 1963. szeptember". A dedikáció címzettje, Orbán Ottó (1936-2002) Kossuth-díjas magyar költő, esszéíró, műfordító, a Digitális Irodalmi Akadémia alapítótagja. A Kortárs, illetve az Élet és Irodalom című folyóiratok munkatársa volt. 1987-től a St. Paul-i Hamline Egyetem, valamint a Minnesotai Egyetem meghívott tanáraként is működött. Második kiadás. A burkolótervet Bognár Árpád készítette. Tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomtatta a Szegedi Nyomda Vállalat. Kiadói félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, illusztrációval ellátott címfedéllel, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, hiánytalan állapotban, feliratozott, illusztrált, fülszöveggel ellátott, pótolt, hártyapapírra kasírozott kiadói borítófedélben. A kötet szerzője, Fejes Endre (Budapest, 1923. szeptember 15. – Budapest, 2015. augusztus 25.) Kossuth- és József Attila-díjas író, a Digitális Irodalmi Akadémia alapítótagja. 1955-ben kezdett publikálni. Jelen könyv Fejes első novellagyűjteménye. "...Novellái témakörét munkások, főleg a fiatalok életéből meríti. Látásmódja eredeti, szubjektív, alakjai sajátos, az átlagtól elütő figurák, szeretik az álmodozást, a kalandokat, s nem mindig tudnak beleilleszkedni a közösségbe. Az együttérzés, a rokonszenv lírája hatja át ezeket az írásokat, s jó meseszövő készség, meglepően fejlett stílus fegyelem avatja őket művészivé..." - (Film Színház Muzsika, 1958. július 18./2. évfolyam/29. szám).
Sötétedett, mikor elindultam kevés holmimmal Judithoz. Az Alsóerdősor utca sarkán, a Divatcsarnok utolsó kirakatához simulva láttam meg őt.
Amint pár lépésnyire értem tőle, elém libben vékony ballonjában.
- Hová megy vitéz úr? - igy szólított meg. - Jöjjön már közelebb!
- Jóskám! - sikoltotta. - Jóskám édes hazajöttél?
Ott aludtam nála. Reggel sonkát, vajat hozott, és míg ettem, odakuporodott a lában elé.
Leütési ár:
10.000 Ft
Licitek száma: 44