Hefty Frigyes, vitéz: Repülők előre! I-II.
Vitéz Hefty Frigyes
Cholnoky Jenő
József kir. herceg
Franklin-Társulat
Kiadói aranyozott félvászon sorozatkötés
, 319 oldal
A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára
23 cm x 16 cm
Bp., 1940, Franklin-Társulat (Franklin Nyomda), 4 p. + 168 p. + 17 t.; 4 p. + 169-319 p. + 1 p. + 14 t. (60 + 49 képpel)
A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Szerkeszti: Cholnoky Jenő. A könyv előszavát József kir. herceg írta. A két kötet egységes aranyozott, kiadói félvászon sorozatkötésben, mintegy 109 fekete-fehér képpel illustrálva.
A kötéstáblák éle kissé megkopott. Szép címlappal, tiszta belívekkel és hiánytalan állapotban.
Egy mozgalmas, viharoktól feldúlt, de súlyos kötelesség hű teljesítésétől beragyogott élet tükörképe tárul elénk ebben a könyvben, mely a világháború, mondhatnám kalandos eseményeit és időnkénti szenvedéseit tárja az olvasó elé, egyszersmind megmutatja, hogy magyar vitézség és akarás minden akadályt legyőz s emberi gyengét elnyomva a hazáért minden áldozatra kész.
Egyedülálló teljesítményt mutat fel 368, az ellenség felett viharban, tűzben végrehajtott merész repüléssel, hősies küzdelmek hosszú dicsőséges sorozatával, melyek közül egynéhánynak magam is szemtanúja voltam. Rendkívüli teljesítményeinek és sokszor nehéz küzdelmeinek valóban ritka jeleként, Hefty Frigyes kebelén ott ragyog a három arany vitézségi érem. Mind a hármat minden tekintetben jól kiérdemelte, szigorú bírálat alapján ítéltük neki oda és mint hadvezére, kétszer személyesen tűztem föl kiváló pilótáink viharedzett mellére a kitüntetések legszebbikét.
József kir. herceg: Előszó | 3 |
Gyermekálmok | 5 |
Egy gép szárnyrakel | 11 |
Az első lépések | 19 |
Rákos | 28 |
Teljesülő álmok | 53 |
Így kezdődött | 59 |
Tábori pilóta | 66 |
Bóra | 74 |
Bombatámadás | 79 |
Fortuna kegyelmében | 86 |
Négy tűz között | 91 |
Telitalálat | 99 |
Megtorlás | 100 |
A paraszthajszál | 112 |
Örvénylő levegőben | 116 |
Éjfél után | 120 |
Letűnt csillagok | 140 |
A legfélelmetesebb ellenfél | 147 |
Csendes napok | 152 |
Vasárnap | 158 |
Halálmadarak | 160 |
Ma nekem - holnap neked | 169 |
Cine mintye | 175 |
Ha a szív megszólal | 184 |
Katicabogár | 198 |
Az első aranyérem | 199 |
Frontáttörés | 206 |
Hullámokon - aknamezők felett | 215 |
Zajlik az élet | 225 |
Szemet szemért | 232 |
Sempre avanti | 237 |
Közelharc | 250 |
Életre-halálra! | 256 |
Memento | 265 |
Összeomlik a világ | 277 |
Szerencsefia | 298 |
A parlament foglya | 307 |
Dereng a hajnal | 314 |
Befejezés | 317 |