Szabó Dezső: Nincs menekvés (aláírt, számozott példány)

Szabó Dezső
Táltos Kiadás (Budapest) ,
Könyvkötői félvászon kötés , 191 oldal
Méret: 16 cm x 13 cm

Bp., 1921, A Táltos kiadása (Bethlen Gábor Irod. és Nyomdai Rt. ny.), 191 p.

Második kiadás. A címlap előtti oldalon a szerző aláírásával. "E könyvből 100 számozott amatőr példány készült legfinomabb, merített papíron, az író kezevonásával. Ez a 52 számú" példány.
A címlapon két tulajdonosi névbeírás, a hátsó előzéklapon pedig egy tulajdonosi pecsét található. Kötészetileg átkötött félvászon kötésben lévő példány aranyozott gerincfelírással. A könyvoldalak néhány helyen ceruzával aláhúzottak, megjelöltek.

Az a regény, melynek tervét - folytonos nehéz viszonyokon át - magamban dédelgettem, külső tetteiben mutatná az embert, felzsúfolt erői roppant hódításaiban, a lelke csak az izmain át villanna elő.... Tovább

Az a regény, melynek tervét - folytonos nehéz viszonyokon át - magamban dédelgettem, külső tetteiben mutatná az embert, felzsúfolt erői roppant hódításaiban, a lelke csak az izmain át villanna elő. Hálaének volna, hogy van munka, szenvedés, jóság s embereket egybeölelő diadalmas hit. De előbb ettől a halottól kellett megszabadulnom. Bármilyen nagyobb munkába kezdettem, elémbe került, megakasztott. Előbb vele kellett számolnom. Semmiképen sem önéletrajz ez a rövid regény. Hősének lelkialkata, útjai tőlem idegenek. Csakhogy éppen olyan tájakon szerepeltetem, melyeket szeretek. És mégis a megszállás erejével állt ujból meg ujból előmbe, mégis az én életemből való. Az örök szomjuság nagy szomorúsága panaszol ki belőle. Vissza
278

Kikiáltási ár:
8.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
15.000 Ft Licitek száma: 7