Pauly Károly: Magyar Tiszti Írásmód' polgári igazgatás' és törvénykezés' szótárával/Polgári és pörös szótár

Pauly Károly
Pauly Károly (Buda) ,
Korabeli aranyozott félbőr kötés , 500 oldal
Méret: 21 cm x 13 cm

Budánn, 1827, Pauly Károly kiadása (A' Magyar Királyi Universitás' Betűivel), 341 p. + 3 p.; 159 p. (Polgári és pörös szótár) + 1 p.

Két mű egy kötetben. Az első művet: A' Magyar ifjúságnak használására kiadta Pauly Károly magyar udvari concipista. Méltóságos gróf Tolnai Festetics László császári királyi valóságos Kamarás Úr Ő nagyságának ajánlja és a hozzá írt levéllel bevezeti: Pauly Károly.
A második mű a 19. század elejéről származó szakzsargon gyűjtemény. Kiadta Pauly Károly magyar udvari concipista.
A kötet viseltes korabeli félbőr kötésben van, színes, mintás előzéklappal, festett lapszélekkel (piros) nagyon szép, hiánytalan belívekkel.

Magyar tiszti írásmód a' polgári igazgatás' és törvénykezés' szótárával
A' hivatalbéli levelezés' czymei, a' méltóságok', tisztségek', szolgálatok', hónapok', törvénynapok' nevei1
A' hivatalos írómányoknak, és meghatározásoknak kivonásai19
A' Vármegyéknek különös végzései, Toldalékkal eggyütt71
Tiszti jelentések, tudósítások, és Levelezések103
Felírások a' Magyar Helytartó Tanácshoz143
A' Magyar Helytartó Tanács' intéző levelei184
Bírói itéletek, Toldalékkal eggyütt230
Hiteles kiadásoknak és egyéb tiszti írómányoknak példái292
Polgári és pörös szótár1-159
233

Kikiáltási ár:
20.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
26.000 Ft Licitek száma: 2