Biró György: Auto-Almanach 1929

Biró György
George Biró
Tipografia S. A. Adolf Sonnenfeld (Nagyvárad) ,
Kiadói egészvászon kötés , 172 oldal
Sorozatcím: Auto-Almanach
Nyelv: Magyar  Román
Méret: 20 cm x 13 cm

Oradea (Nagyvárad), 1929, S. A. Adolf Sonnenfeld kiadása, 172 p. + 4 p. + 1 t. (térképmelléklettel)

Szerkeszti: Bíró György. Kétnyelvű (román/magyar) autó-almanach színes, kihajtható térképmelléklettel, számos korabeli színes és fekete-fehér reklámmal.
Szép, megkímélt példány jó külső és belső állapotban. Tökéletes állapotban lévő térképmelléklettel.

Az emberiség fejlődése és az élet merész irama semmiféle téren nem enged megállást. A távolság, amelyet a természet állit az emberek közé, évszázadok fantáziáját megvalósulásra kényszeriti. Az... Tovább

Az emberiség fejlődése és az élet merész irama semmiféle téren nem enged megállást. A távolság, amelyet a természet állit az emberek közé, évszázadok fantáziáját megvalósulásra kényszeriti. Az emberi ész uralmába vette a technikát és gépenergiává alakitja azt az óhajt, amely a távolságok leküzdését időben a legrövidebbre szoritja. Az utóbbi évtizedeknek e téren való előrejutása természetszerüleg a motorikus gépek hallatlan fejlődését termelte ki. Ezért van az, hogy ugyanakkor, amikor a legjelentékenyebb közlekedési eszköz az automobil és a légi közlekedésben az aeroplán, ugyanakkor, e jármüvek révén a leghatalmasabb, legérdekesebb és fejlődésében határtalan perspektivákat nyujtó sportja is az emberiségnek a motorsport. Ez az Almanach, amely ebben az évben először indul utnak Romániában, egyik számottevő bizonyitéka a romániai motorosélet fejlettségének. Azt a távolságot, amelyet ma az autó egyre inkább redukál Románia városai között, ez a könyv a minimálisra csökkenti. Minden romániai várost összeköt egymással és valamennyit összeköti a fővárossal. Tájékozottságot nyujt pompás térképmellékletével az ország bármely területén keresztül vezető fő- és mellékútakról, kellő jegyzésével annak, hogy motoros közlekedésre mennyire alkalmasak. Pontos és legmesszebbremenő részletességgel nyujt tájékozódást arról, hogy egyes városokban, sőt egyes falvakban hol vannak megfelelő garázsok, benzinállomások, javitómühelyek, vulkanizálómühelyek, továbbá az egyes autómárkáknak speciális alkatrész lerakatai. - Hű és elfogulatlan képet nyujt minden reklámtól függetlenül az összes autó- és motorkerékpár márkák lényegéről és az itteni speciális viszonyokhoz mért előnyeiről. E tekintetben megfelelő szakleirásokat közöl, de közölni fogja természetesen a Romániában érvényben lévő összes közigazgatási és rendőrhatósági szabályokat is. Felvilágositást nyujt arról, hogyan kell beszerezni a motoros közlekedési eszközökhöz való összes okmányokat és bármely más vitás helyzetben szakszerü útbaigazítást ad hatóságoknál való eljárásról. És mindezek felett 1929. évre olyan előjegyzési naptárt tartalmaz az Almanach, amely különösen tekintettel lesz az autó tulajdonos, vagy vezető minden olyan napi teendőire, kiadásaira, bevételeire, amely szoros összefüggésben van az autós élet mindennapi velejárójával. Nem fog Romániában volán mellett ülni olyan ember, akinek a zsebéből hiányozni fog ez az Almanach, amely minden autósnak nélkülözhetetlen hű kisérője lesz minden útján. Reméljük, hogy ez a könyv azzal a megértéssel és rokonszenvvel fog találkozni, amilyen lelkes igyekezettel és motorsport iránti szeretettel állitottuk azt össze, de egy pillanatra sem feledkezvén meg arról, hogy ez a sport ma már az élet realitása és nem csupán a kiváltságosak szórakozása. Vissza

Előszó5
Naptár az 1929. évre8
Az ország összes autógarázs, benzin- és olajállomásai21
Automobil Club Regal Roman35
Moto Club Roman37
Románia területén forgalomban levő, vagy képviselettel biró autók szakleirása és jegyzéke43
Motorkerékpárok53
A Romániában forgalomban levő automobilok műszaki adatai77
A Romániában forgalomban levő motorkerékpárok műszaki adatai85
A motorkerékpár, mint közlekedési eszköz95
Hogyan kell megszerezni a forgalmi és hajtási engedélyt és a nemzetközi iratokat101
Jótanácsok, amelyeket főleg ujdonsült automobilistáknak kell megtanulni105
A modern autóban előforduló nemesebb alkatrészek és azok leirásai109
A sofför-vizsgán előforduló fontosabb kérdések125
Automobil és motorkerékpárverseny eredmények Romániában az 1928. évben131
Az autótörvény145
Románia teljes autótérképe
043

Kikiáltási ár:
7.500 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
9.600 Ft Licitek száma: 5