Gyárfás István: A jász-kúnok története I-IV.

Az ősidőktől kezdve a magyaroknak Ázsiából kiindulásaig... 884-ig Kr. u./Kr. u. 884-1301-ig/1301-1542/1542-1686

Gyárfás István
Szerzői kiadás (Kecskemét-Szolnok-Budapest) ,
Könyvkötői egészvászon kötés , 2.330 oldal
Méret: 20 cm x 14 cm

Kecskemét-Szolnok-Budapest, 1870-1885, Szerző tulajdona (Nyomatott Sziládi Károlynál - Bakos Istvánnál - Neuwald Illésnél), XII p. + 612 p. 2 p.; X p. + 487 p. + 3 p.; XIX p. + 795 p. + 1 p. + 1 t. (okl. hasonmás, hajtogatott); 4 p. + 436 p.

I. kötet (1870): Az ősidőktől kezdve a magyaroknak Ázsiából kiindulásáig...884-ig Kr.u.
II. kötet (1873): Kr.u. 884 - 1301 - ig.
III. kötet (1883): 1301 - 1542-ig.
IV. kötet (1885): 1542 - 1686-ig.
Egységes, modern könyvkötői egészvászon kötésben, gerincfeliratozás nélkül. Negyedik kötet könyvfedelén az eredeti kiadói karton címfedél található. A kötetek hiánytalan állapotban vannak és szép belívekkel rendelkeznek.
A szerzőnek ez a nagy munkája a jász-kun irodalom fontos magyar nyelvű alapkönyve, forrásirodalma.

A mult század második felében a hazai történelem egyes jelesebb irók fáradhatlan szorgalma által jelentékeny előhaladást nyert; Deserici, Pray, Katona, Cornides stb. a régi történelem felderítésére... Tovább

A mult század második felében a hazai történelem egyes jelesebb irók fáradhatlan szorgalma által jelentékeny előhaladást nyert; Deserici, Pray, Katona, Cornides stb. a régi történelem felderítésére szakképzettségük s ernyedetlen buvárkodásaik által igen sokat tettek; azonban nyilvánosságra bocsátott munkáikban a jászkunok történelmi élete csak mint mellőzhetlen kiegészítő rész lett felvéve. Különösen Vornides (1732-1787), a jászkunok történelmére kiváló figyelmet fordított, mert egyes irókból becses adatokat, s erre vonatkozó okmányokat gondosan gyűjtött, ezekből jegyzeteket állított egybe, sőt kisebb értekezéseket is irt, de a melyek könyvtárának Koppi Károly által 1792-ben kiadott jegyzéke szerint, kéziratban maradtak. Vissza

I. kötet
Kr. e. 2781 - Kr. u. 826
A scythák őstörténelme Kr. e. 2781-Kr. u. 492.1
Parthus birodalma Kr. e. 256-Kr. u. 226.145
China melléki húnok vagy hiongnuk Kr. e. 2207-Kr. u. 241.191
Kúnok és Jászok Etele kora előtt Kr. e. 2000-Kr. u. 378.255
Etele és a nagy hún birodalom Európában Kr. u. 378-453.325
Etele fiai és az Avar birodalom Európában Kr. u. 453-826.473
Betűrendes névmutató585
II. kötet
Kr. u. 884.-1301-ig
Előszó. Horváth Péter életrajzával
A kozár birodalom és az Árpáddal beköltözött kúnok Kr. u. 200-1240-ig1
A besenyő kúnok 886-1171-ig41
A palócz kúnok 996-1222-ig103
Az úzok és kún ország Kr. e. 170-Kr. u. 1706.145
A kúnok Magyarországban az Árpádházi királyok alatt 1239-1301-ig255
Oklevéltár 1211-1301-ig391
Névmutató463
III. kötet
1301-1542-ig
Előszó. Jerney János életrajzával
A jászok története k. u. 454-1323-ig1
A jászkúnok története I. Károly alatt 1301-1342-ig33
A jászkúnok története I. Lajos alatt és Zsigmond uralkodásának első felében 1342-1400-ig61
A jászkúnok belélete a XIII. és XIV. században119
A jászkúnok története Zsigmond király alatt 1400-1437-ig167
A jászkúnok története Albert, I. Ulászló és IV. LÁszló királyok alatt 1436-1457-ig231
A jászkúnok története I. Mátyás király alatt 1458-1490-ig267
A jászkúnok története II. Ulászló alatt 1490-1516-ig317
A jászkúnok története II. Lajos király alatt és Budavár elfoglalásáig 1516-1542367
Jászkúnok belélete 1400-1542409
Oklevéltár 1300-1542-ig459
Névmutató771
IV. kötet
1542-1686-ig1-436
098

Kikiáltási ár:
45.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
65.100 Ft Licitek száma: 7