Balassa József, Dr.: A szabadkőmüvesség története

Dr. Balassa József
Béta Irodalmi Rt. (Budapest)
Kiadói tűzött kartonkötés , 90 oldal
Sorozatcím: Mindent tudok könyvtár
Kötetszám: 6
Méret: 16 cm x 12 cm

Bp., é.n., Béta Irodalmi Részvénytársaság kiadása (Hungária Hírlapnyomda), 90 p. + 6 p.

Mindent Tudok Könyvtár 6.sz. kötete. Előszó és bevezetés a szerzőtől. Mottó: Kazinczy Ferenc.
Vágatlan állapotban, kissé megsárgult belívekkel. Javított kiadói, karton kötésben; az eredeti címfedél, hátlap és gerincrész megőrzésével.
Balassa József olvasmányos összefoglalását adja a szabadkőművesség történetének, adatgazdag tartalmat közölve.

A szabadkőmüvességnek, noha munkásságát mindig csendben az első sorok lármáját kerülve folytatta, mindenesetre figyelemreméltó szerepe volt az elmult két évszázad szellemi életének történetében.... Tovább

A szabadkőmüvességnek, noha munkásságát mindig csendben az első sorok lármáját kerülve folytatta, mindenesetre figyelemreméltó szerepe volt az elmult két évszázad szellemi életének történetében. Mindig voltak fanatikus hivei s még fanatikusabb ellenségei. Ez a könyv arra törekszik, hogy az igazsághoz hiven, a történeti adatok világánál rajzolja meg a szabadkőmüvesség kétszázéves történetét azok számára, akik tudni akarják az igazat. Ez a könyv nem akar sem propaganda, sem védőirat lenni, egyedüli célja fáklyát gyújtani az éjszakában. Vissza

Előszó3
Bevezetés5
A homályból az angol nagypáholy megalakulásáig7
A szabadkőmüvesség elterjedése a XVIII. században19
A szabadkőmüvesség elfajulásai a XVIII. században49
A mai szabadkőmüvesség kialakulása a XIX. században58
028

Kikiáltási ár:
5.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
25.000 Ft Licitek száma: 23