Kőhegyi Lajos, Dr.: Szabadkőműves-káté I.

Tanonc-fok. Szabadkőműves rendszerek/Kézirat szabadkőművesek számára

Dr. Kőhegyi Lajos
"Árpád" Páholy kiadása (Szeged) ,
Könyvkötői félvászon kötés , 38 oldal
Sorozatcím: Szabadkőműves-káté
Kötetszám: 1
Méret: 16 cm x 10 cm

Szeged, 1913, Az "Árpád" Páholy kiadása (Várnay L. Könyvnyomdája), 38 p.

Az "Árpád" Páholy megbízásából írta: Dr. Kőhegyi Lajos tvr. VII. kiadás. Kézirat szabadkőművesek számára. I. Tanonc-fok (szabadkőműves rendszerek).
Könyvkötői kötés kötészetileg pótolt könyvgerinccel, belülről megerősítve, kiadói címfedélben és hátlappal.
Ritka adalék a magyarországi szabadkőműves irodalomhoz.

Rég elmult századok homályában vész el egy szövetség története, melynek működésétől, mert a legkevesebben ismerik és mert a titokzatosság fátyolával van beborítva, félnek, kigúnyolják és csak kis... Tovább

Rég elmult századok homályában vész el egy szövetség története, melynek működésétől, mert a legkevesebben ismerik és mert a titokzatosság fátyolával van beborítva, félnek, kigúnyolják és csak kis része az emberiségnek ismeri el és kiséri áldással munkálkodását. E szövetség a szab. kőm. szövetség. A szabadkőműves szövetség feladata a szabadkőművesség gyakorlásában áll. A cél, amely felé törekszik, a szabadkőműves eszközök és formák által irányított erkölcsi tökéletesedés. Az erkölcsi tökéletesedés e céljával más emberi szövetségek is bírnak: az egyház közvetlenül és az állam (legalább feladatának további felfogásában, amely szerint az emberiség célját annak jogi oldaláról kell követnie) közvetve. De e kettő mellett a szabadkőművesség fennállása teljes jogosultsággal bír, mivel egyrészt sem az egyház, sem az állam működései körét nem érinti, másrészt meg oly eszközökkel törekszik elérni ama célt, amelyekkel sem az egyház, sem az állam nem rendelkezik. A szabadkőművesség ethikai és társadalmi jogosultságának bizonyítását már sokkal többször kísérlették meg, mint amennyit annak zajtalan és mégis jótékony működése megengedhetett volna; az okot erre az a sokféle támadás és gyanúsítás szolgáltatta, amelyeket részint titkos voltának, részint pedig ama kinövéseknek és utánzásoknak köszönhetett, melyek igazi lényétől minden időben távolt állottak. Vissza
165

Kikiáltási ár:
6.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
35.000 Ft Licitek száma: 10