Argenti Döme, Dr.: Különféle betegségek hasonszenvi (homoeopathiai) gyógyitása, Hahnemann életrajzával

Dr. Argenti Döme
Hahnemann Sámuel
Beimel J. és Kozma Vazulnál (Pest) ,
Korabeli egészbőr kötés , 440 oldal
Méret: 24 cm x 16 cm

Pesten, 1858, Beimel J. és Kozma Vazulnál, I-X p. + 440 p.

Harmadik bővített kiadás. Nagy-Kéri Scitovszky János Úrnak ajánlva. Korabeli dombornyomott egészbőr kötésben, dúsan aranyozott, mintás könyvgerinccel, felső részén kis hibával. Hiánytalan, jó állapotban. A kötet kötése könyvkötő által megerősített, az előzéklapok modern papírral pótoltak. Egyes oldalakon kisebb barna foltokkal.
A szerző ezzel a művével a magyar nyelv homeopáthiáról szóló korai forrásirodalmát írta meg.

Elméleti homoeopathia Az emberi testben támadt ezerféle rendetlenségek vagyis betegségek megsemmisítésére, a jótékony életerő lép föl s működik a természet örök törvényei szerint. E törekvését... Tovább

Elméleti homoeopathia Az emberi testben támadt ezerféle rendetlenségek vagyis betegségek megsemmisítésére, a jótékony életerő lép föl s működik a természet örök törvényei szerint. E törekvését az életerőnek elősegítheti az orvos, - de csak úgy, ha gyógytani véleménye és működése a természet itéletével s működésével megegyez. Századok után Hahnemannak sikerült, számtalan csábító, tekervényes utak közt feltalálni végtére azon utat, mely a küzdő életerő segedelmére egyenesen vezet; - ki őt híven követi, az gyógyít; - mert tagadhatatlan immár: "similia similibus" a természet törvénye; az e szerint alkalmazott gyógyszer által segíttetik az életerő működéseiben, győzetnek le a nyavalyák hamar, bizton és gyökeresen. H-nak ezen elve szerint, mint tudjuk, ugyanazon orvosság, mely egészségesek által nagy adagban bevéve, azoknál bizonyos változásokat hoz elő, - hasonló változások jelenlétében használandó a betegeknél kis adagban. Így p. o. az ipecacuanha egészséges ember által nagy adagban bevéve, hányást sat. okoz - tehát hányás ellen adandó kis adagban, - ha egyébiránt a betegnek egyéb symptómái is hasonlók a nagyobb adagban bevett ipecacuanha-symptómákhoz minden tekintetben. Tudjuk, miszerint Hahnemann maga nagyobb mennyiségű chinát vett be, ennek munkálatát az egészséges testben vizsga szemmel tartandó; és tagadhatatlanul érzé, önmagán tapasztalá, hogy a china sok más, eddig nem gyanított kórjeleken (symptómák) kivül, bizonyos váltólázhoz hasonló változást okoz a testben. Vissza
023

Kikiáltási ár:
18.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
31.000 Ft Licitek száma: 5