Sebestyén László, Dr.: Marosvásárhely a székely főváros és Szovátafürdő

Dr. Sebestyén László
Erdélyrészi Fürdőszövetség (Marosvásárhely)
Kiadói tűzött papírkötés , 22 oldal
Sorozatcím: Erdélyrészi Fürdőkönyvtár
Kötetszám: 2
Méret: 15 cm x 12 cm

Marosvásárhely, é.n., Erdélyrészi Fürdőszövetség kiadása ("Turul"-Nyomda), 22 p. + 2 p.

II. kiadás. Erdélyrészi Fürdőkönyvtár: 2 .sz. Felelős kiadó: Hefty Gyula Andor. Összeállította: Sebestyén László dr. Címlapon ceruzával írt számjelzés.
Marosvásárhely és Szováta tömör és érdekes helytörténeti bemutatását tartalmazza e kis füzet; helyi reklámokkal színesített ismeretterjesztő kiadványt.

Részlet: Marosvásárhely, a székely főváros. Marosvásárhely legősibb idejéről jóformán semmi biztos adat nem áll rendelkezésünkre. Annyi azonban bizonyos, hogy itt már a legrégibb időben község... Tovább

Részlet: Marosvásárhely, a székely főváros. Marosvásárhely legősibb idejéről jóformán semmi biztos adat nem áll rendelkezésünkre. Annyi azonban bizonyos, hogy itt már a legrégibb időben község volt, mely mintegy központjául szolgált a Mezőség és a Székelyföld közötti forgalomnak. A városnak legrégibb okmányokban előforduló neve Novum forum Siculorum volt. A város már a XIV. század elején tekintélyes helyiség. Rövidesen "vásároshellyé" lett, mint ilyen aztán gyors fejlődésnek indult... Vissza
262

Kikiáltási ár:
4.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
4.500 Ft Licitek száma: 1