A Zrínyi Miklós Katonai Akadémia 1961-ben végzett osztályának emlékkönyve (aláírt példány)
A Zrínyi Miklós Katonai Akadémia 1957-1961-ben végzett lé. tü. hallgatói
Kiadói egészvászon kötés
, 37 oldal
30 cm x 22 cm
Bp., 1961, Zrínyi Miklós Katonai Akadémia 1961-ben végzett lé. tü. hallgatóinak emlékkönyve, 37 p. + 2 t. (tablóképek) + 9 p. (fényképalbum)
A címlapot nem tartalmazó album rövid bevezetéssel kezdődik: ismerteti a ZKA adott légvédelmi tüzérosztályának történetét, amely az 1956-os események után alakult meg. Ezután két tablókép következik, amit humoros-rímekbe szedett átfogó összefoglaló írás követ a katona iskola éveiről.
A kötet végén 23 db eredeti fekete-fehér fotót találunk a kiképzésekről, illetve a szabadidős tevékenységekről. A könyv utolsó lapján több mint harminc aláírás található (az egykori diákok és azok házastársainak aláírásai).
A kis példányszámú album egészvászon kötésben került kiadásra. A kötet címfedelén, középdíszként a Zrínyi Katonai Akadémia szépen aranyozott emblémája található. A jó állapotban lévő album fényképei hiánytalanok és sérülésmentesek. A ZKA albuma az 56 utáni magyar honvédség autentikus katona-történelmi kordokumentuma.
A vélhetően igen kis példányszámú, beragasztott fotókkal illusztrált kötet röviden ismerteti a Zrínyi Miklós Katonai Akadémia első olyan légvédelmi tüzér osztályának történetét, mely az 1956-os események után indult.
Kettő tablókép után rímekbe szedett összefoglaló található az iskolaévekről.
A versek egy része akrosztikon: kezdőbetűik a költő és a diákok neveit adják ki összeolvasva.
A kötet végén 21 db eredeti fotó található a kiképzésekről, valamint szabadidős tevékenységekről.
A kötet utolsó lapján több, mint harminc aláírás van. Részben az egykori diákok, részben házastársaik nevei ismerhetők fel.