Verseny lovaink formája 1892. I-II.

Leistungen unserer Rennpferde 1892. - Egy pillanat alatt!/In einem Augenblick!

«Vadász- és Verseny-lap» (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 499 oldal
Sorozatcím: Verseny lovaink formája
Nyelv: Magyar  Német
Méret: 14 cm x 10 cm

Bp., 1892, A Vadász és Versenylap kiadványa (Pallas Részv.Társaság Nyomdája) XIX. p. + 225 p. + 15 p.; 255 p. + 2 p.

Magyar-német nyelvű kiadvány.
I. rész. Minden ló összes futása 1891-ben (bel- és külföldön) egy-egy lapon csoportosítva és statisztika.
II. rész. Az 1892-ben futandó összes versenyek programmjai és az idomításban lévő összes lovak istállónkint.
Az előzéklapon korabeli reklámokkal, szép tiszta címlappal. Második rész külön címlap feliratozással készült, de bővebb könyvészeti adatokat kiadóilag nem tartalmaz. A kötet jó állapotú kiadói egészvászon kötésben szép nagybetűs gerincfeliratozással, színezett (piros) lapélekkel rendelkezik. A belívek hiánytalanok, szépek. Ritka.

Jelen könyvecske czélja, hogy az 1891. évi versenyekben indult lovak képességéről gyors tájékozást nyujtson; e végből 1. Minden ló összes futamai csoportosítva vannak egy helyen, s így könnyen... Tovább

Jelen könyvecske czélja, hogy az 1891. évi versenyekben indult lovak képességéről gyors tájékozást nyujtson; e végből 1. Minden ló összes futamai csoportosítva vannak egy helyen, s így könnyen áttekinthető, hogy az illető ló hol? mely lovakkal, minő teher alatt futott s minő távolságra. 2. A mely versenyben nem győzött a ló, ott röviden csak jelezve van: p. o. Dragonier 2-ik 56 k/g V/24. Bécs, Osztr Derby I. Achilles II. 56 k/g 2400 m/ és így könnyen utána lehet nézni Achilles II.-nél, hogy Bécs május 24-én az Osztrák Derbyben mily lovak futottak vele s minő teher és melyik jockey alatt. Vissza

Első rész.
Tájékozásul, explicatio V.
Az angol terhek (stone és librék=fontok) kgr.-ra átszámítva VI.
Tehertáblázat a sík-, gát- és akadályversenyeknél VII.
Az 1891-iki versenyek idő szerinti sorrendje s az azokban győztes lovak IX-XIX.

Az 1891-ben futott lovak versenyeredményei A-B-C rendben 1
Versenyértékek a pönalitások kiszámításához 191
Statistika
A nyertes lovak (incl. 1000 frtig) 205
A nyertes lovak apái (incl. 1000 frtig) 210
Nyertes istállótulajdonosok (incl. 1000 frtig) 212
Lovaglási jegyzék 214
Főbb handicappek, korteher és poenalizált korterhek alatt a 3 első helyre beérk. lovak az 1888, 89, 90 és 91. évekb. 218-225

Második rész.
Nevezési, bánatjelentési stb. stb. határnapok a budapesti és tatai versenyekhez 3
Verseny naptár 12
Főbb versenyek határnapjai 13
Verseny feltételek 1892-re:
I. Budapest 15
II. Tata 65
III. Alag 67
IV. Székesfehérvár 69
V. Kaposvár 70
VI. Debreczen 71
VII. Pozony 74
VIII. Sopron 84
IX. Bécs 86
X. Krakkó 149
XI. Prága 153
Nevezések 1892-re:
Budapest: Egyesített Nemzeti és Hazafi-díj 15
" Kancza-díj (Oaks) 20
" Gróf Károlyi Gyula emlékverseny 23
Budapest: Báró Wenckheim Béla emlékverseny 26
" Ivadékverseny 27
" Szt. István-díj 35
" Szt. Leger 47
" Szt. László-díj 55
Bécs: Trial-Stakes 95
" Preis des Jockey-Club (Oesterr. Derby) 106
" Oesterr. Stutenpreis 113
" Staatspreis (für 3j.) 117
" Metropole-Preis 122
" Wiener Criterium 129
" Staatspreis (für 3, 4 und 5j.) 135
Prága: Staatspreis 153
" Kladruber-Preis 153
Kimutatás az 1891-ben árverésen eladatott évesekről 155
A bécsi 1892-iki Nyílt handicap teherközlése 161
Az idomításban levő lovak jegyzéke 165
A versenyszabályok 205
Fogadási szabályok 243
Totalisateur szabályok 247
Idomításban levő lovak alphabetikus sorrendje 249-255 Vissza
336

Kikiáltási ár:
20.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
20.100 Ft Licitek száma: 2