Dietl, Georg Aloys: Briefe über die mythologischen Dichtungen der Griechen und Römer/Levelek a görögök és a rómaiak mitológiai költészetéről

Levelek a görögök és a rómaiak mitológiai költészetéről

Georg Aloys Dietl
Joseph Lindauer (München) ,
Könyvkötői kötés , 381 oldal
Méret: 17 cm x 11 cm

München, 1800, Joseph Lindauer kiadása, 1 t. (rézmetszet) + 381 p.

Gót betűkkel nyomott, német nyelvű, görög-római mitológiai költészettel foglalkozó tanulmánykötet. Díszcímlapon jól olvasható tulajdonosi névbeírás. Címlapon barna foltok, néhány oldalon ceruzás aláhúzások, bejegyzések láthatók.
Korabeli kopott keménypapír kötésben a könyvgerincen aranyozott vignette-val. A fedlap egy részén kisebb sérülés található. A kötetet illusztráló mitológiai témájú rézmetszet megkímélt szép állapotban van. Ritka.

Georg Aloys Dietl könyvében leveleit olvashatjuk a görögök és a rómaiak mitológiai költészetéről. E leveleket egy ifjú és tehetséges barátjának írta, aki költészeti tanulmányokkal foglalkozott, így... Tovább

Georg Aloys Dietl könyvében leveleit olvashatjuk a görögök és a rómaiak mitológiai költészetéről. E leveleket egy ifjú és tehetséges barátjának írta, aki költészeti tanulmányokkal foglalkozott, így iskolai használatra alkalmas elsősorban, de az irodalom barátai is forgathatják lapjait. A szerző e két ókori nép mitológiai költészetének szépségeit kívánta megragadni, és azokat az eszméket kidolgozni, amik ezekben rejlenek. Dietl az istenségeket úgy írta le lépésről-lépésre, ahogy a görögök és a rómaiak írták le őket. Vissza
074

Kikiáltási ár:
20.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
20.100 Ft Licitek száma: 2