Nennichen, Mathias: In Fidei Controversiis quaestionem ubi scriptum est?

Hitbéli viták és kérdések, úgy amint írva van? - Catholicorum vera/Katolikus igazságok

Mathias Nennichen
Typis Scholae Episcopalis (Eger) ,
Könyvkötői félvászon kötés , 147 oldal
Nyelv: Latin
Méret: 17 cm x 11 cm

Agriae (Eger), 1779, Typis Scholae Episcopalis, 147 p. + 2 p. (index)

Egerben kiadott, ritka, latin nyelvű teológiai munka. A kötet néhány fekete-fehér könyvdísszel illusztrált. Előzéklapon korabeli tintával kézzel beírt tulajdonosi névbeírás található évszámmal (1863). Címlap, belívek szépek, tiszták. Az oldalak nyomdatiszták; bejegyzés, aláhúzás mentesek. Könyvgerincen két vignette található, amiből az egyik sérült. Maga a könyvgerinc sérülésmentes, szépen aranyozott. Lapélek mintázottak. A könyvkötői félvászon kötés fedlapja, hátlapja sérülésmentes.
A latin nyelvű teológiai munka a hitbeli kérdések fejtegetéseivel, valamint a katolikus hitigazságok megfogalmazásával foglalkozik.

221

Kikiáltási ár:
25.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
26.000 Ft Licitek száma: 6