Harsányi Zsolt: Whisky szódával I-II. (védődobozos példány)

Harsányi Zsolt
Singer és Wolfner Irodalmi Intézet (Budapest) ,
Kiadói aranyozott egészbőr kötés , 716 oldal
Méret: 19 cm x 13 cm

Bp., 1942, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet R.T. kiadása (Hungária Nyomda Rt. ny.), 373 p. + 3 p.; 343 p. + 1 p.

Regény. Két rész egy kötetben. Kiadói nagyon szépen aranyozott, keretes egészbőr kötésben, hibátlan könyvgerinccel, kiadói könyvjelző-szalaggal.
Kiadói számjelzéssel ellátott, ceruzával, tollal ráírt, kisebb sérüléssel rendelkező eredeti papírtokkal.
A címfedél, címlap, belívek nagyon szép állapotúak. A szerző népszerű regénye színvonalas, szép kötésben. Megőrzött állapotú, szép példány.

Részlet a könyvből: A folyosón, amint meghallotta a mögötte kinyíló igazgatói ajtó nyikorgását, igen gyorsan lépett kettőt, hogy mennél hamarabb kiosonhasson a szárnyas ajtón. Ezt térdével nyomta... Tovább

Részlet a könyvből: A folyosón, amint meghallotta a mögötte kinyíló igazgatói ajtó nyikorgását, igen gyorsan lépett kettőt, hogy mennél hamarabb kiosonhasson a szárnyas ajtón. Ezt térdével nyomta ki, kezével nem nyúlt a fekete gombhoz, mert a gyerekek mostanában be szokták vastagon tintázni ezt a gombot, hogy Polgár Bódog órákig sikálja a tenyerét utána. De Polgár Bódog, a francia nyelv és gyorsírás tanára, éppen ezen a napon őt kérte fel helyettesítésre, mert az éjjel megint világosig örvendett a csurdított szalonnának Rajcsányi végrehajtó szőlejében. Ebéd után képtelen volt órát adni. Éppen ezért surrant olyan nagyot Balog Tihamér rajztanár az igazgatói ajtónyílás hallatára. Az öreg igazgató még álmában is tudta minden osztály és minden tanár órarendjét. Ha történetesen meglátja, hogy Balog távozik délután négykor az ötödik osztály tanterméből, és nem Polgár Bódog, azonnal lecsap a rendetlenségre. Vissza

I. kötet1-373
II. kötet1-343
101

Kikiáltási ár:
7.500 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
7.500 Ft Licitek száma: 1