Vidám vadásztörténetek

Rózsahegyi Kálmán
Dr. Vajna és Bokor (Budapest) ,
Kiadói varrott papírkötés , 69 oldal
Méret: 21 cm x 15 cm
2017-04-02 20:00

Bp., 1942, Dr. Vajna és Bokor kiadása (Athenaeum ny.); 1 t. + 69 p. + 3 p. (kiadói könyvreklámok); ill. (fot.)

Első kiadás. Címlap előtt a szerző fekete-fehér fotójával. Korabeli fekete-fehér, feliratozott, számozás nélküli fényképekkel illusztrálva.
Kiadói varrott kartonpapír kötésben, feliratozott könyvgerinccel, valamint a szerzőt ábrázoló, fülszöveggel ellátott, kissé kopott képes borítófedélben megjelent kötet. A kötet végén számozatlan oldalakon a kiadó könyveinek reklámjai olvashatók.

Részlet a kötetből: "Régi vadász vagyok, de nyugodt lélekkel elmondhatom magamról, hogy sohasem az öldöklés, a pusztítás vágya volt az, ami kivitt a vadászterületre, hanem a természet imádata.... Tovább

Részlet a kötetből: "Régi vadász vagyok, de nyugodt lélekkel elmondhatom magamról, hogy sohasem az öldöklés, a pusztítás vágya volt az, ami kivitt a vadászterületre, hanem a természet imádata. Azok közé a vadászok közé tartozom, - mert nagyon sok ilyet ismerek jómagam is, - akik puskával a vállukon órákig elsétálgatnak gyönyörködve a sárguló, őszi lombokon, vagy a hóval fedett, végtelen szántóföldeken. Ilyenkor szinte érzem, hogy tüdőm megtelik a balzsamos, acélos, egészséges levegővel, a szemem pedig az elém táruló táj szépségeivel. Gyakran előfordul ilyenkor, hogy nyúl ugrik ki a barázdából, vagy fogolycsapat röppen fel az elszáradt kukoricásból, de bizony én nem nyúlok a puskám után, mert gyönyörködve úgy érzem: ez is a természet, ez is hozzátartozik a képhez... És bizony sokszor elengedem a nyulat, elhagyom repülni a fogolycsapatot, anélkül, hogy egyetlen lövést is küldenék utánuk. Mint mondom: sohasem voltam pecsenye vadász..." Vissza

Rózsahegyi Kálmán, a Nemzeti Színház örökös tagja, a közismert szenvedélyes vadász humoros vadászemlékeit meséli el ebben a könyvben. Minden sorából a természet imádata, a vad szeretete sugárzik,... Tovább

Rózsahegyi Kálmán, a Nemzeti Színház örökös tagja, a közismert szenvedélyes vadász humoros vadászemlékeit meséli el ebben a könyvben. Minden sorából a természet imádata, a vad szeretete sugárzik, mert mint mondja: "Az igazi vadászember szereti a vadat, de nem csak úgy, hogy pusztítja, elsősorban úgy, hogy tenyészti, eteti, ápolja és megóvja a ragadozóktól."
Egyéniségéhez híven, páratlan közvetlenséggel mondja el a szerző vidám vadászélményeit, s minden szavát a humor csillogó aranypora vonja be. Mesélő jókedvében néha elkalandozik és színházi emlékeit is beleszövi vadásztörténeteibe. Ezek a fejezetek külön érdekességei és értékei e könyvnek.
Gyönyörű fényképfelvételek egész sora illusztrálja a szórakoztató szellemes mondanivalókat. Vissza
269

Kikiáltási ár:
8.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
8.500 Ft Licitek száma: 3