Fekete István: A koppányi aga testamentuma

Fekete István
Kolozsvári Sándor
Dante Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói aranyozott, színezett egészvászon kötés , 166 oldal
Méret: 24 cm x 18 cm
2017-04-02 20:00

Bp., 1937, Dante Könyvkiadó kiadása (Hornyánszky V.R.T. m. kir. udvari Könyvnyomda), 166 p.; ill.

Első kiadás. A szerző első regénye; "A Gárdonyi Géza Ifjúsági Regénypályázaton első díjjal jutalmazott mű".
A kötetet Kolozsvári Sándor rajzai illusztrálják. Az illusztrátor ifjúsági és gyermekkönyveket illusztrált.
Kiadói egészvászon kötésben, több színű, alakos, aranyozott felíratú címfedéllel, dúsan díszített könyvgerinccel. Dante Könyvkiadó ifjúsági témájú (olvasó leány és fiú), sárga előzéklapjaival. Szép címlappal és belívekkel, hiánytalan állapotban megőrzött példány.

Részlet a könyvből: A koppányi aga testamentuma. A boltozatos, nagy szobában sok volt az árny és kevés a fény. A sarokban nyitott tűzhely parazsa sugárzott enyhén és a zsarátnokról lágy... Tovább

Részlet a könyvből: A koppányi aga testamentuma. A boltozatos, nagy szobában sok volt az árny és kevés a fény. A sarokban nyitott tűzhely parazsa sugárzott enyhén és a zsarátnokról lágy hamufoszlányok szakadtak le, ha a szél belehuhogott a kürtőbe. A kecskelábú asztalon lobogott egy szál gyertya, de a homályban ez is csak vergődött. Fénye ott maradt az asztalon, mely fölé nyolcan, tízen is hajoltak és mohón figyelték az íródeákot, kinek tolla sercegve szántott a pergamenten. A toll csévéjének hatalmas árnyéka álmosan imbolygott a falon és amikor megállt, a fejek felemelkedtek és sóhajtott mindenki, mintha ő írta volna a levelet. Nehéz dolog az ilyen levélírás, szentigaz ... - Megvan! - könnyebbültek meg. - Olvasd fel, diák, elülről. A diák olvasni kezdett. Lehelletétől lobbant a fény a gyertya kanócán és a zümmögő hang dorombolva hullt a sötétbe. Vissza
094

Kikiáltási ár:
9.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
121.200 Ft Licitek száma: 49