Korabinsky, Johann Matthias: Geographisch-Historisches und Produkten Lexikon von Ungarn

Lexikon a magyarországi helységekről, földrajzukról, történelmükről és termékeikről

Johann Matthias Korabinsky
Weber und Korabinskyschen Verlag (Pozsony) ,
Könyvkötői bőrkötés , 858 oldal
Méret: 22 cm x 13 cm
2017-04-02 20:00

Pressburg, 1786, Verlag Weber und Korabinskyschen, 858 p. + 36 p. (register) + 2 p. + 1 térk.

Német nyelvű (gótbetűs) kötet. Egy fekete-fehér, hajtogatott térkép-melléklettel (A Magyar Királyság térképe a postahivatalok szerint).
A szerző könyve egyike az első magyar helységnévtáraknak, ami gazdasági és történeti adatokkal, hivatkozásokkal szolgál.
Könyvkötői bőrkötés a korabeli kopott, aranyozott, vignette-s könyvgerinc és az eredeti fedlap és hátlap megtartásával, új előzéklappal. Címlap-emblémás szép címlappal és oldalakkal, korabeli színezett (piros) lapélekkel.
Megkímélt, jó állapotú, hiánytalan példány.

180

Kikiáltási ár:
50.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
80.000 Ft Licitek száma: 3