N. Nozdroviczky Lajos: Vadászemlékeim
Védőborítós példány
N. Nozdroviczky Lajos
Vezényi Elemér
Stádium Sajtóvállalat Rt.
Kiadói egészvászon kötés
, 133 oldal
24 cm x 16 cm
2017-04-02 20:00
Bp., [1930], Stádium Sajtóvállalat R.-T. kiadása (Stádium-Nyomda), 133 p. + (3 p.) + 5 t.
Borítóterv és rajzillusztráció: Vezényi Elemér (1879-1967, festő, grafikus).
Kiadói szép egészvászon kötésben, feliratozott címfedéllel és könyvgerinccel, keretes, nyomda-emblémás középdísszel ellátott hátlappal. A kiadói borítófedél viseltes, kopott, javított. Szép címlappal és oldalakkal, hiánytalanul megőrzött példány.
Borítófedéllel együtt nagyon ritka!
A NOZDROVICI VÖLGY
Odafönt, az örökösen siető Vág folyó mentén van egy bájos völgy, ölében - családom ősi fészke.
A NOZDROVICI VÖLGY
Ott születtem, ott neveltek, oda visznek gondtalan gyermekkorom bűvös-bájos emlékei.
Valamikor régen, ... még mikor hosszú fehér szakállal tudtam az Istenkét, imára kulcsolt kezekkel, boldog álomba merültem, mert hiszen jó valék és másnapra kis puskát ígértek; - talán Diana már akkor takart be varázsfátyolával, hogy azután soha többé ne meneküljek ihletétől.
Nap-napot váltva, lassan múltak gyermekéveim, mert minden napnak minden órája soha nem látottakat hozott és jól emlékezem, hogy a sok csacsi kérdést alig győzték felelettel.
De megérkezik a szigorú nevelőtanár úr is, ráncbaszedi a kis rakoncátlan életet, formázza az akaratát, igazgatja a lelkét és végül jóbarátja lesz a kis embernek. Aztán ott terem a verebek és rigók örökös mumusa, kis kapszlis puskával a vállán, széltében-hosszában járja a szép völgyet.