Elöbeszéd | |
Első rész. A Gazdasszonyságról közönségesen | 5 |
I. szakasz. Serkentő. (Emlékkönyv) az Esztendőnek XII. Hólnapjaiban | 5 |
II. szakasz. A' Gazdasszonyság' közönséges Reguláji | 34 |
III. szakasz. A' Fejér Tseléd' választása, Fogadása, béri, tanítása, igazgatása, és megfenyítéséről | 40 |
IV. szakasz. A' Házi belső Rendtartásról | 45 |
V. szakasz. A' Házibútorok, Jövedelem, Konyha, Szegödség, és Naturáliák' Jegyzökönyveiről | 55 |
Második rész. A' Házi Gazdaszszony' Munkájiról | 65 |
I. szakasz. A' Kenyérsütésről | 65 |
II. szakasz. A' Len, Kender, Fonál, és Szövetésről | 77 |
III. szakasz. A' Vászon Fejéritésről, és a' Fejérruha Szapulásáról, és Lugozásáról | 91 |
IV. szakasz. A' Keményitő tsinálásról | 101 |
V. szakasz. A' Szappanfözésről | 106 |
VI. szakasz. A' Gyertyamártásról | 114 |
VII. szakasz. Az Etzettsinálásról | 120 |
VIII. szakasz. A' Fejöstehenekkel való bánásról, és Vajtsinálásról | 126 |
IX. szakasz. Az Égettbor, Rozsolis, Punts, Ratafia, és Szagos-Vizekkészitéséről | 149 |
X. szakasz. A' Gyümöltsök befözéséről, és Zöldségek télrevaló betsinálásáról | 162 |
XI. szakasz. A' Sertéshizlalásról és leölésről | 178 |
XII. szakasz. A' Szárnyasállatok tenyésztetéséről | 184 |
XIII. szakasz. A' Levesbevaló száraz tészta-tsinálásról | 200 |
XIV. szakasz. A' Szobák, Öltözőruhák, és külömbféle edények tisztításáról | 210 |
XV. szakasz. A' Kerti Zöldségekről | 221 |
XVI. szakasz. A' Virág Termesztéséről | 231 |