Révész Kornél: Ex librisek
Tizenkét rézkarc
Révész Kornél
Lyka Károly
Révész Kornél
Magyar Exlibrisgyüjtők és Grafikabarátok Egyesülete
Fűzött papírkötés
, 16 oldal
29 cm x 22 cm
2017-04-02 20:00
Bp., é.n., Magyar Exlibrisgyűjtők és Grafikabarátok Egyesülete; 2 p. + 12 t.
Tizenkét kiadói hártyapapírral védett rézkarcot tartalmazó kis Ex libris gyűjtemény. „E könyvből ötven példány jelent meg, zsinórozott kötésben.” A Magyar Exlibrisgyüjtők és Grafikabarátok Egyesülete Kiadványai című sorozat sorszám jelölés nélküli kötete.
Kiadói, zsinórral fűzött kartonborítóban, rézkarcról nyomott cím vignette-val. Körülvágatlan példány. A kötet jobb felső sarka sérült, pótolt; gerince, és a borítótáblák széle kissé fakult, megkopott.
Réz nyomóról merített papirosra sokszorosított grafikák.
Révész Kornél ex-libriseinek e szép sorozatát egy olyan vonás jellemzi, amely ma heves harcok tárgya a képzőművészetekben. A kérdés ez: igénybe vehet-e vagy sem a művész olyan kifejezési módokat, amelyek irodalmi vonatkozásúak és túlmennek a kizárólag képzőművészeti előadáson? Ez az elméleti kérdés, amelyhez igen jó illusztrációul mutathatunk rá erre az ex-libris sorozatra, bizonyára sohasem fog végérvényesen eldőlni, még pedig éppen azért, mert elméleti, holott a művészet a cselekvés világa és még sohasem igazodott elméletekhez...
Ex librisek:
Dr. Arady Kálmán 172x111mm
Ösztreicher Tekla 148x103mm
vitéz Dr. Nagy Iván 148x102mm
Dr. Lustig István 163x116mm
Dr. Ivr. Illyés S. László 154x103mm
Ez a mi könyvünk! Pinterits Tiborék 130x102mm
Schäffer Andor 138x90mm
Turóczi Sándor 163x118mm
Dr. László György könyve 140x95mm
Bauer Imre 135x102mm
Dr. Arady Kálmán könyve 148x102mm
Szívből gratulál Dr. Lustig Istvánné 160x96mm