Forester, C. S.: Hornblower parancsnok

C. S. Forester
Pártos László
Nova Irodalmi Intézet (Budapest) ,
Félvászon , 260 oldal
Méret: 21 cm x 15 cm
2017-04-30 20:00

A könyv megvetemedett. A gerinc vászonnal pótolt, a borító élei kissé sérültek. Néhány lap enyhén foltos. Belülről megerősített példány.

Részlet a könyvből: Sir Horatio Hornblower kapitány a fürdőkádban ült és kelletlenül nézdegélte lábszárait, amelyek a kád peremén kalimpáltak. Vékonyak voltak és szőrösek és emlékeztettek... Tovább

Részlet a könyvből: Sir Horatio Hornblower kapitány a fürdőkádban ült és kelletlenül nézdegélte lábszárait, amelyek a kád peremén kalimpáltak. Vékonyak voltak és szőrösek és emlékeztettek azoknak a pókoknak a lábszárára, amelyeket valamikor Közép-Amerikában látott. Ahogy ott ült ebben a mulatságos fürdőben, képtelen volt egyébbel foglalkozni, mint a lábszáraival, amelyek valami erőszakolt helyzetben gémberedtek az orra előtt; a kád egyik oldalán a lábai lógtak ki, másikán a teste állt ki a vízből. Csak a középső része merült el, deréktől le térden felülig, s az is valahogy kétrét gyűrődött. Hornblower bosszantónak találta, hogy így kell fürödnie, szerette volna bosszúságát elfojtani s keservesen iparkodott kihessegetni képzeletéből száz meg száz kényelmesebb fürdésnek az emlékét, amikor egy-egy hajó fedélzetén odaállt a locsolócső alá, és korlátlan tömegekben zuhogott le rá a frissítő tengervíz. Most fölkapta a szappant és a flanelkesztyűt és keszegül kezdte mosogatni a vízből kiemelkedő testrészeit, ki-kicsapva a fürdő hullámait a kád oldala fölött az öltöző tükörsíma tölgypadlójára. Ez bizony gondot és bajt jelentett valamelyik szobalánynak, de Hornblower mostani hangulatában csak örült, ha bosszúságot okozhatott. Vissza
099

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
12.100 Ft Licitek száma: 27