Szűcs Jenő: Vázlat Európa három történeti régiójáról

Szűcs Jenő
Magvető Könyvkiadó (Budapest) ,
Ragasztott papírkötés , 136 oldal
Sorozatcím: Gyorsuló idő
Méret: 18 cm x 11 cm
ISBN: 963-271-953-0
2017-04-30 20:00

A gerinc kissé elszíneződött, sérült.

A nagyszabású történelmi esszé több évszázad fejlődését tekinti át Európa fogalmának megszületéséről e földrész végletes részekre szakadásáig. Melyek a "nyugatias" társadalomszerveződés... Tovább

A nagyszabású történelmi esszé több évszázad fejlődését tekinti át Európa fogalmának megszületéséről e földrész végletes részekre szakadásáig. Melyek a "nyugatias" társadalomszerveződés legfontosabb elemei? Hogyan alakult Kelet-Európa szerkezeti fejlődésének menete? S hogyan jött létre a kettő között egy sajátos alkatú képlet: Közép-Kelet-Európa? E térség - s benne Magyarország - kialakulásának mélyreható strukturális elemzését végzi el a neves középkorkutató. Vissza
326

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
4.600 Ft Licitek száma: 37