Pál Balázs: Kós Károly (dedikált példány)

Pál Balázs
Major Máté
Kós Károly
Akadémiai Kiadó (Budapest) ,
Kiadói vászonkötés , 67 oldal
Sorozatcím: Architektúra
Méret: 23 cm x 20 cm
2017-05-28 20:00

Bp., Akadémiai Kiadó; 35 p. +[32] t.: ill.

A címlapon a szerző, Pál Balázs névre szóló dedikációja látható.

Kós Károly kivételes alkotó egyéniség. 1907-ben friss diplomával úgy lépett ki a Műegyetem kapuján, hogy a századeleji magyar építészetnek máris egyik legjelentősebb alakja volt. De Kós Károly... Tovább

Kós Károly kivételes alkotó egyéniség. 1907-ben friss diplomával úgy lépett ki a Műegyetem kapuján, hogy a századeleji magyar építészetnek máris egyik legjelentősebb alakja volt. De Kós Károly grafikus, író, kultúr- és szociálpolitikus is lett - és e területek mindegyikén jelentőssé vált.
Ez a könyv a ma 87 éves alkotót mint építészt kívánja bemutatni. Kós Károlyi kivételes egyénisége módot nyújt arra, hogy építészeti grafikáit és szakírásait is felhasználjuk ebben a kötetben az építész bemutatására. Szerénytelenség is volna a szerzőtől - aki gyakorlati építész -, ha tolmácsként állna az olvasó és Kós Károly közé, aki maga kiváló író lévén, mindig meg tudta fogalmazni érzéseit és törekvéseit. Így külön érdeme a könyvnek, hogy a szöveg nagyobb részben idézet Kós Károly írásaiból. Vissza
149

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
6.000 Ft Licitek száma: 14