Magyar Vasuti Jog. Írta Barthos Andor cs. és kir. kamarás, jog- és államtudor, kereskedelemügyi m. kir. ministeri osztálytanácsos, a vasuti tisztképző tanfolyam r. tanára, a Győr-Sopron-Ebenfurti Vasut ministeri biztosa, a Pápa-Csornai H. É. Vasut Részvénytársaság igazgatósági tagja, az orsz. ipartanács tagja. Előszóval, részletes tartalomjegyzékkel, az alkalmazott rövidítések magyarázatával, számozott lábjegyzetekkel, jogi hivatkozásokkal, vonatkozó törvényekkel és összefoglalásokkal.
A Magyar Vasúti Jogot nyomtatta a "Jókai" Könyvnyomdai Műintézete Budapesten. Kiadói egészbőr kötés aranyozott feliratos címfedéllel, bordázott, aranyozott feliratos könyvgerinccel, hiánytalan, jó állapotban.
Előszó III-IV
Az alkalmazott rövidítések magyarázata VII
I. RÉSZ.
Alapfogalmak.
1. §. A vasút fogalma 1-4
2. §. A vasúti jog 4-11
3. §. A vasúti jog forrásai 11-24
4. §. A vasutak osztályozása 24-29
5. §. A vasutak és az államhatalom 29-34
II. RÉSZ.
Vasutak keletkezése.
6. §. Államvasutak eredeti keletkezési módja 35-37
7. §. Államvasutak származékos keletkezési módjai 38-45
8. §. Előmunkálati engedély 46-49
9. §. A közigazgatási bejárás 50-53
10. §. Engedélyezési tárgyalás 53-55
11. §. Engedélyezési óvadék 55-56
12. §. Az engedélyezés 56-62
13. §. Az engedély 63-68
14. §. Pénzbeszerzés 68-80
15. §. Vasúti részvénytársaságok alakulása 80-85
16. §. Épitési engedély 85-90
17. §. A vasút czéljaira szükséges területek megszerzése 90-100
18. §. Vasútépítés 100-110
19. §. Bővítések, átalakítások 110-117
20. §. Épitésrendészet 117-130
21. §. Épitésfelügyelet 130-134
22. §. A vasutak telekkönyvezése 134-143
23. §. A vasutüzleti jog és üzletkezelés 145-156
24. §. Államvasutak igazgatása 157-161
25. §. Magánvasutak igazgatása 162-168
26. §. Üzletvitel 168-180
27. §. Forgalmi rend 181-182
28. §. A vasutaknál való alkalmazás feltételei 182-185
29. §. A vasuti alkalmazottak kötelességei és jogai 186-197
30. §. A vasuti alkalmazottak felelőssége 197-208
31. §. Üzletrendészet 209-219
32. §. Az alkalmazottak üzletrendőri hatásköre 219-224
33. §. Egészségügyi rendészet 224-236
34. §. Üzleti felelősség 236-244
35. §. A vasutak és alkalmazottaik büntetőjogi védelme 245-251
36. §. A dijszabási jog közérdekü korlátai 251-260
37. §. A dijszabások felterjesztése 260-265
38. §. A dijszabások kihirdetése 265-272
39. §. Dijkedvezmények engedélyezése és kihirdetése 272-283
40. §. A vasutak adózása 283-287
41. §. A vasutüzlet feletti felügyelet 288-295