A magyarországi szállodák, vendéglők és kávéházak címtára 1910
(Budapest) ,
, Kiadói egész vászonkötés
, 250 oldal
20 cm x 13 cm
2019-06-09 20:00
Budapest, 1910, k. n. ("Thália" Kő- és Könyvnyomdai Műintézet, Bp.), 250 p.
A magyarországi szállodák, vendéglők és kávéházak címtára. 1910. Előszóval ellátott, korabeli hirdetésekkel gazdagon illusztrált címtár. Nyomtatta a "Thália" Kő- és Könyvnyomdai Műintézet, Budapesten. A kötet belívein ceruzás aláhúzások, jelölések, kiemelések, valamint néhány bejegyzés látható. Kiadói egész vászonkötésben lévő példány aranyozott feliratozású, szecessziós díszítéssel ellátott címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, hiánytalan állapotban. A kötet hátlapján a Törley pezsgő reklámja látható. A címtér a Trianon előtti Magyarország vendéglátó egységeit veszi számba, a kiemelt helyen lévő Budapest és Újpest után ábécérendben. A 217. oldaltól az "Ajánlható cégek jegyzéke" található.
Egy régen nélkülözött szakcimtár hiánya buzditott arra, hogy hatóságok, hivatalos források, magánosok stb. szives közreműködésével, megbízható pontos adatokat tartalmazó cimtárt bocsássunk közre azon reményben, hogy ugy a szakembereknek, mint a kereskedelemnek szolgálatot teszünk.
A cimtár anyagát helységnevek szerint, betüsoros sorrendbe állitottuk össze ugy, hogy annak tartalma könnyen áttekinthető legyen.
Midőn még kötelességünknek tartjuk hálás köszönetet mondani mindazoknak, kik nagybecsü támogatásukkal lehetővé tették az adatgyüjtés megejtését, azon kivánsággal adjuk közre szerény könyvünket, hogy az érdekeltek kivánalmait teljesen kielégitse.
Budapest, 1909 szeptember havában
A Kiadók
Leütési ár:
25.200 Ft
Licitek száma: 18