A Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó Vállalat Könyvei. Új folyam. LXVII. kötet. 1905-1907 cyclus. Az 1906-dik évi illetmény harmadik kötete.
Nyugot kulturája keleten. írta Vámbéry Ármin. Első címlapon duplumbélyegzéssel, címlapon ceruzával írt tul névbeírással és régi egyházi tul. bélyegzéssel. Előszóval, előszóval az angol kiadáshoz, részletes tartalomjegyzékkel, betűrendes névmutatóval, utolsó oldalon régi lelt.számmal. Nyomtatta Hornyánszky V. Cs. és kir. Udvari Könyvnyomdája Budapesten.
Kiadói egészvászon sorozatkötés MTA-emblémás, aranyozott feliratos könyvgerinccel, egyszínű sötétszürke előzéklappal, mintázott lapélekkel, szép belívekkel, hiánytalan, jó állapotban.
Első rész.
Oroszország civilisáló befolyása.
I. Nyugoti befolyás Keleten 2
II. Az oroszok sikerei az ural-altáji néptörzsek fölött 9
III. Oroszország hódításai a Volga alsó folyása mellett 16
IV. Tatárok erőszakos megtérítése 23
V. Oroszosítás és kivándorlás 29
VI. Kulturális törekvések a kirgiz steppén 37
VII. Kulturális kisérletek Turkesztánban 49
VIII. Az orosz kormányzat hibái 60
IX. Közerkölcs és közoktatás 69
X. Pedig civilisált bennszülöttek 83
XI. Fel nem használt alkalmak 92
XII. Szibéria eloroszosítása 101
XIII. Az orosz befolyás eseményei 121
Második rész.
Anglia civilisáló befolyása.
I. Az angol uralom kezdete 135
II. Az angol hatalom megszilárdulása 152
III. A reformok kezdete 162
IV. A jóllét emelkedése 173
V. A közoktatás Indiában 185
VI. A közoktatási rendszer eredményei 200
VII. A bennszülöttek erkölcsének átalakulása 210
VIII. Bennszülöttek véleménye az angol uralomról 220
IX. A nevelési reform eredményei 234
X. Az angol uralom jövője 250
XI. Áttekintés 258
Harmadik rész.
Az Iszlám jövője.
I. Az Iszlám régen és most 273
II. Reform-küzdelmek 292
III. A mohammedán uralkodók zsarnoksága 308
IV. Képes-e az Iszlám a kulturára? 321
V. A szabadság ébredése 334
VI. A nyugoti kultura értékének elismerése 358
VII. Az Iszlám politikai jövője 372
VIII. A Félhold és a Kereszt 389
IX. Az európai hatalmak Ázsiában 406