Lakatos Vince, dr.: Keszthelyi Helikon

Kéky Lajos
Herczeg Ferenc
Kozma Andor
Vargha Gyula
Jakab Ödön
Sajó Sándor
Négyesy László
Dr. Lakatos Vince
Sujánszky József könyvnyomdája (Keszthely) ,
Kiadói egészvászon kötés , 432 oldal
Méret: 19 cm x 14 cm

Keszthely, 1925, A Kisfaludy Társaság kiadása (Sujánszky József könyvnyomdája, Keszthely), 426 p. + VI p. + [1] p. + 2 t.: ill.

Keszthelyi Helikon. Szerkesztette: Dr. Lakatos Vince csornai prémontrei kanonok, főgimn. tanár. Szerkesztői levéllel, Helikon ünnepi emléksorokkal, betűrendes névmutatóval, két kihajtható, fekete-fehér kottamelléklettel ellátva.
Kiadói egészvászon kötés szecessziós mintázatú, növénymintás díszítéssel, aranyozott felirattal ellátott fedlappal, kazettamintás, aranyozott könyvgerinccel, hátlapközépen a nyomda részletgazdag, dombornyomott emblémájával, megkímélt, hiánytalan állapotban.

Főméltóságú herceg úr! Ennek a díszes és testes kötetnek megjelenése egyenes és természetes folytatása annak a nagylelkű irodalompártolásnak, amely négy évvel ezelőtt a keszthelyi Helikon... Tovább

Főméltóságú herceg úr! Ennek a díszes és testes kötetnek megjelenése egyenes és természetes folytatása annak a nagylelkű irodalompártolásnak, amely négy évvel ezelőtt a keszthelyi Helikon százados évfordulójának országra szóló fénnyel való megünneplését lehetővé tette. Sokan nehezen várták azt a napot, amely az 1921-ben lefolyt helikoni ünnepélyen szereplő országos hírű írók és költők művei nyomtatásban is napvilágot látnak. Vissza

Ajánlás 3-4
Az 1921-ki helikoni ünnep 5-19
Beöthy Zsolt megnyitó beszéde 21-28
Szász Károly titkári jelentése 29-32
Sajó Sándor: Gróf Festetics György emlékezete 33-36
Négyesy László: Gróf Festetics György a magyar irodalomban 37-236
Kozma Andor: A magyarokhoz 237-243
Vargha Gyula: Berzsenyi árnyékának 245-249
Kéky Lajos: A Dunántúl a két Kisfaludy költészetében 251-349
Jakab Ödön: Kisfaludy Sándor emléke 351-358
Herczeg Ferenc: A holicsi Cupido 359-394
Lakatos Vince ünnepi beszéde a faültetés előtt 395-401
A helikoni ünnep alkalmával gyüjtött emléksorok 403-406
Névmutató 407-412
A helikoni ünnep színlapja 413
A Keszthelyi Helikon rövid ismertetése latin, angol, német, francia és olasz nyelven 415-424
Javítandók 425-426
Papp Viktor bírálata Szendy Árpád Helikoni szvitjéről I-VI.
Zenemű-melléklet Vissza
211

Kikiáltási ár:
7.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
7.000 Ft Licitek száma: 1