Paganel, Camille: Szkanderbég története

Vagy a törökök és keresztények a tizenötödik században

Paganel Camille
Szabó Ferencz
Hager József
Pleitz Fer. Pál Könyvnyomdája-Szabó Ferencz (Nagy-Becskerek) ,
Korabeli aranyozott félbőr kötés , 344 oldal
Sorozatcím: Történeti- Nép- és Földrajzi könyvtár
Kötetszám: 26
Méret: 21 cm x 15 cm

Nagy-Becskereken, 1890, Kiadja Szabó Ferencz N.-eleméri plébános (Pleitz Fer. Pál Könyvnyomdája, Nagy-Becskerek), VI + 344 p.

Első kiadás. Történeti- Nép- és Földrajzi könyvtár. No: XXVI. kötet. Szkanderbég története vagy a törökök és keresztények a tizenötödik században. Írta: Paganel Camille volt államtanácsos. Fordította: Hager József. Kiadja és szerkeszti Szabó Ferencz N.-eleméri plébános. Szerkesztői előszóval, bevezetéssel, részletes tartalomjegyzékkel, oldalszámozáson belüli mellékletekkel és jegyzetekkel. Előlapon, címlapon régi ciszt. rendházi bélyegzéssel. Nyomtatta Pleitz Fer. Pál Könyvnyomdája Nagy-Becskereken.
Korabeli aranyozott félbőr kötés széldíszítéses, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, tiszta belívekkel, márványmintás lapélekkel, hiánytalan, jó állapotban.

Ha a Hunyadyak, Corvin Mátyások és Lászlók, Kapisztránok, Paleolog Constantinok, a Szkanderbégek és Szobieszky-k hősi hamvai sok százados álom után hirtelen új életre ébrednének; ha a hitnek ezen... Tovább

Ha a Hunyadyak, Corvin Mátyások és Lászlók, Kapisztránok, Paleolog Constantinok, a Szkanderbégek és Szobieszky-k hősi hamvai sok százados álom után hirtelen új életre ébrednének; ha a hitnek ezen rettenthetetlen előharczosai csak egy pillanatra is földi létre ébrednének, s a keresztény Európát felfegyverkezve ugyanazon hitetlen segélyére látnák sietni, a ki ellen ők szakadatlan harczokat folytattak, - minő nagy volna meglepetésük? Nem úgy tünne-e fel előttük az ilyen hadjárat, mint valami érthetetlen álom, mint a sirnak titokteljes ámitása? Valóban, minő változások! minő átalakulások Európa általános viszonyaiban! A 15. században az izlamismus, hóditásról-hóditásra haladva, folyton fenyegető, általános veszélyt alkotott; akkor a kereszténységnek műveltségét, sőt létét kellett ellene megvédenie; a 19. században a törökök létezése védbástyáúl szolgál és az általános egyensúly föltételét képezi, és a kereszt védi meg a félholdat. Vissza
280

Kikiáltási ár:
8.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
16.000 Ft Licitek száma: 10