Vagy a törökök és keresztények a tizenötödik században
Paganel Camille
Szabó Ferencz
Hager József
Pleitz Fer. Pál Könyvnyomdája-Szabó Ferencz(Nagy-Becskerek)
Korabeli aranyozott félbőr kötés
, 344 oldal
Történeti- Nép- és Földrajzi könyvtár
26
21 cm x 15 cm
Nagy-Becskereken, 1890, Kiadja Szabó Ferencz N.-eleméri plébános (Pleitz Fer. Pál Könyvnyomdája, Nagy-Becskerek), VI + 344 p.
Első kiadás. Történeti- Nép- és Földrajzi könyvtár. No: XXVI. kötet. Szkanderbég története vagy a törökök és keresztények a tizenötödik században. Írta: Paganel Camille volt államtanácsos. Fordította: Hager József. Kiadja és szerkeszti Szabó Ferencz N.-eleméri plébános. Szerkesztői előszóval, bevezetéssel, részletes tartalomjegyzékkel, oldalszámozáson belüli mellékletekkel és jegyzetekkel. Előlapon, címlapon régi ciszt. rendházi bélyegzéssel. Nyomtatta Pleitz Fer. Pál Könyvnyomdája Nagy-Becskereken. Korabeli aranyozott félbőr kötés széldíszítéses, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, tiszta belívekkel, márványmintás lapélekkel, hiánytalan, jó állapotban.
Ha a Hunyadyak, Corvin Mátyások és Lászlók, Kapisztránok, Paleolog Constantinok, a Szkanderbégek és Szobieszky-k hősi hamvai sok százados álom után hirtelen új életre ébrednének; ha a hitnek ezen rettenthetetlen előharczosai csak egy pillanatra is földi létre ébrednének, s a keresztény Európát felfegyverkezve ugyanazon hitetlen segélyére látnák sietni, a ki ellen ők szakadatlan harczokat folytattak, - minő nagy volna meglepetésük? Nem úgy tünne-e fel előttük az ilyen hadjárat, mint valami érthetetlen álom, mint a sirnak titokteljes ámitása?
Valóban, minő változások! minő átalakulások Európa általános viszonyaiban!
A 15. században az izlamismus, hóditásról-hóditásra haladva, folyton fenyegető, általános veszélyt alkotott; akkor a kereszténységnek műveltségét, sőt létét kellett ellene megvédenie; a 19. században a törökök létezése védbástyáúl szolgál és az általános egyensúly föltételét képezi, és a kereszt védi meg a félholdat.
Leütési ár:
16.000 Ft
Licitek száma: 10