Rott Sándor(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 158 oldal
20 cm x 15 cm
2018-06-03 20:00
Budapest, 1941, Szerző kiadása (Kiss Gyula és Tsa. Nyomda, Bp.), 158 p. + 3 t.; ill.
Szerző által dedikált példány. A "Kis Rott"-ról. Írta: Rott Sándor. A címlapon a szerző, Rott Sándor névvel ellátott, tollal beírt, dátumozott, aláírt dedikációjával: "B. J. úrnak nagyrabecsüléssel és bűbájos feleségének kézcsókkal Rott Sándor 1942." Rott Sándor, az egykori orfeumvilág rendkívüli tehetségű művésze a színészkamara utasítására fejezte be színi pályafutását. A hallgatás évei következtek számára, s ekkor fogott visszaemlékezéseinek papírra vetésébe, mely 1941-ben, "a KIS ROTT-ról" címen jelenik meg szerzői magánkiadásban, Zilahy Lajos előszavával. Második, fekete-fehér eredeti fotókkal illusztrált kiadás. A könyvet Kiss Gyula és Társa Nyomda nyomtatta Budapesten. Kiadói egészvászon kötés alakos-ábrás illusztrációval ellátott, aranyozott feliratos címfedéllel, könyvkötő által pótolt vászongerinccel, kopott fed- és hátlappal, hiánytalan állapotban.
A kínai bölcselő azt írja, hogy Kína azért a legnépesebb és legősibb ország, mert a kínaiak mindig mosolyognak. Humor nélküli emberi és művészi nagyság sincsen. Puck és társai nélkül Shakespeare olyan volna, mint a kripta, ahova sohasem süt be a nap. Vannak csodálatos szobrok, képek, vagy zeneművek, melyek tiszta mosollyal ajándékozzák meg az embert.
A szinész, aki testi jelenlétével legközelebb áll a valósághoz, el sem képzelhető humor nélkül. Ismerek jó szinészeket, akik nehéz drámai pillanatokban kitűnőek, de ha erre kerül a sor, a közönséget sohasem tudják megnevettetni. Viszont nem találkoztam még nagy komikussal, aki a legmélyebben rejtőző könnyeket is elő ne tudta volna csalni. Ezek az utóbbiak az igazi szinészek.
A „kis Rott" a legolcsóbb kabaréban, a legvaskosabb tréfákban is nagy szinész volt. Ha Amerikában születik, ma azt mondják rá, hogy Chaplin tőle tanult.
Leütési ár:
1.350 Ft
Licitek száma: 10