Kassák Lajos: Misilló királysága/A telep/Éjjel az erdőben (Kerényi Gráciának dedikált példány)

Kassák Lajos
Magvető Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 531 oldal
Méret: 19 cm x 13 cm
2018-02-25 20:00

Budapest, 1961, Magvető Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen), 531 p. + [1] p.

Dedikált példány. Misilló királysága/A telep/Éjjel az erdőben. (Három mű egy kötetben) Írta Kassák Lajos.
A kötet előzéklapján a szerző névre szóló dedikációja látható: "Kerényi Gráciának a mackógyerek jó mostohájának Kassák Lajos 1961 III/21."
A dedikáció címzettje: Kerényi Grácia (Budapest, 1925. április 9. – Budapest, 1985. április 7.) költőnő, magyar-lengyel műfordító, esszéíró; a lengyel irodalom kutatója, a német megszállás alatt az ellenállási mozgalom, a nyolcvanas években a lengyel ellenzéki mozgalom résztvevője.
A b.fedél és a kötésterv Kassák Lajos munkája.
A szerző Kossuth-díjas magyar író, költő, műfordító, képzőművész. Egyértelműen a hazai avantgárd vezéralakjának tekinthető, a konstruktivizmusénak, melynek hazai korszaka éppen a Ma bécsi korszakával veszi igazán kezdetét. Meghirdetve itt a természet rendezetlenségével szemben az emberi kultúra szervezőerejét. Világképe szerint a célszerűség és a társadalmi hasznosság jegyében kell átformálni embert és világát egyaránt annak érdekében, hogy a szociális igazságosság megvalósuljon.
Kiadói egészvászon kötés feliratozott címfedéllel és könyvgerinccel, szép oldalakkal, kiadói kissé sérült, színes, illusztrált b.fedéllel, hiánytalan, jó állapotban.

E kötet három írása Kassák elbeszélő művészetét legjobb oldaláról mutatja be. Az első kisregény (Misilló királysága) a tízes évekből való, fülledt légkörű paraszttörténet, amit két, a harmincas... Tovább

E kötet három írása Kassák elbeszélő művészetét legjobb oldaláról mutatja be. Az első kisregény (Misilló királysága) a tízes évekből való, fülledt légkörű paraszttörténet, amit két, a harmincas években keletkezett írás követ: A telep és az Éjjel az erdőben... Az előbbi regény a nagy válság időszakának lumpenproletariátusáról szól, kerettörténete pedig ugyanezen évek szocialista értelmiségének forrongó világába enged bepillantást. Az utóbbi Kassák egyik legremekebb novellája: hőse egy vidéki orvos, aki szembe kerül ugyan a horthysta "középosztállyal", de magányából nem tud kitörni... Vissza

Misilló királysága5
A telep183
Éjjel az erdőben451
093

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
39.000 Ft Licitek száma: 36