Jelezve: b.l. Kokas I., akvarell, tempera, papír. 23x34,5 cm keretben.
Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.
Festő. Budapesten a Képzőművészeti Főiskolán Kmetty János és Bernáth Aurél tanítványa volt. Tanítómesterei közül a poszt-nagybányai festőiséget képviselő Bernáth Aurél hatott látásmódjára. 1973-1983 között a Magyar Képzőművészeti Főiskola tanára volt. A Magyar Képző- és Iparművészeti Szövetség és a Magyar Művészeti Akadémia tagja. Budapesten él és alkot. 1952 óta kiállító művész. Egyéni bemutatók: Műcsarnok, Mini Galéria, Helikon Galéria, Gulácsy Galéria, Újpest Galéria, Keszthely, Miskolc, Veszprém, Nyíregyháza, Szeged, Kecskemét, Vál, Székesfehérvár, Prága, Bécs, stb. Csoportos tárlatok: Műcsarnok, Újságíró Klub, Ernst Múzeum, Szeged, Miskolc, Debrecen, Eger, Párizs, Helsinki, Dortmund, Koppenhága, a XXXIV. Velencei Biennálé, stb. Művészeti díjak, kitüntetések: 1956-ban és 1966-ban Munkácsy-díj, Egry-díj, a Szegedi Nyári Tárlat díja, az egri Akvarell Biennálé nagydíja, Érdemes Művész, Kiváló Művész, a Debreceni Nyári Tárlat nagydíja, Kossuth-díj, MAOE alkotói díj. Alakos kompozíciókat, zsánerportrékat, tájképeket fest, de készít sgraffitót és mozaikot is. Többnyire nagyméretű műveket alkot. Figurális és enteriőr képei mellett az utóbbi évek tájfestészete a legjelentősebb. A látomásnak, fantáziának és érzelemnek egyaránt szerepe jut az alkotási folyamatban. A tartalomnak megfelelő, tiszteletreméltó olaj temperával fest. Művei megtalálhatók a Magyar Nemzeti Galériában, a Fővárosi Képtárban és a székesfehérvári múzeumban. (S. Szabó Katalin adatközlése nyomán, ML, MSZ-MMK, MMK, FJ)