Ács Ferenc (1876-1949): Nagybányai liget - olaj, karton, 40 x 55 cm

Ács Ferenc
karton , 1 oldal
Méret: 40 cm x 55 cm

Ács Ferenc: Liget - olaj, karton, 40 x 55 cm.

Jelezve: b.l. Ács F., olaj, karton, 40 x 55 cm.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.

Festő. A budapesti Mintarajziskolában kezdte tanulmányait, ahol Székely Bertalan volt a mestere. Ezt követően Münchenbe ment, itt Hollósy Simon magániskolájában, majd a Képzőművészeti Akadémián Franz Lenbach és Herterich irányításával képezte magát. 1897-től több nyarat a nagybányai művésztelepen töltött. 1905-1906 között a fővárosi Lotz-mesteriskola tagja volt. 1906-ban Kolozsvárra költözött, s itt folytatta művészeti és oktatói tevékenységét, elsősorban táj-, város- és arcképeket festett. 1902-1917 rendszeresen szerepelt fővárosi kiállításokon, sőt nyugaton is jelentős sikereket aratott. 1913-ban a Művészház zsűrimentes kiállításán a "Fák között" című festményével szerepelt. Szülei jómódú kereskedők lévén fiuknak nagy, korszerű műtermet építettek. Már az I. Világháború előtt létrehozott Kolozsvárott egy magániskolát, egy újszerűt, amelyben a növendékeket az új festészeti látásmódra oktatta. 1911-ben Ács rendezte Erdélyben az első impresszionista jellegű tárlatot, sajnos, ekkor még nem nagy sikerrel. Főleg nagybányai és kolozsvári tájképeket, életképeket, portrékat és városrészleteket festett impresszionista modorban. Számos alkotása került erdélyi múzeumokban, magyarországi és külföldi magángyűjteményekben. "Erdő belseje" című képe a Magyar Nemzeti Galéria tulajdona. (Éber, BZ-EMM, MN, LÁ)

438

Kikiáltási ár:
55.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
56.100 Ft Licitek száma: 3