Beccaria, [Cesare]: A' bünökről és büntetésekről

Beccaria
Ceasare Beccaria
(Zágráb) , , Korabeli félvászon kötés , 110 oldal
Méret: 19 cm x 12 cm

Zágráb, 1834, Nyomtatta Suppan Ferencz, VIII + 102 p. + [2] p.

Első kiadás. Cesare Bonesana marchese de Beccaria: Dei delitti e delle pene olasz nyelvű művének magyar nyelven közzétett kiadása.
Korabeli félvászon kötésben lévő példány, megkímélt állapotban, mintázott lapélekkel. A kötet néhány lapján ceruzás aláhúzások láthatók.
Beccaria márki, olasz jogtudós, a modernkori büntetőjog alapjainak magvetője. E mű munkásságának kiemelkedő alkotása, mely 1764-ben jelent meg először. Tanulmányaiban olvashatunk a börtönviszonyokról, a bűn és büntetés egyensúlyának kényes kérdéséről, valamint a halálbüntetés és más kegyetlen büntetések megvetéséről is.

Egy hajdani hódító nemzet törvényeinek, tizenkét század előtt Constantinápolyban uralkodott fejedelem által összegyűjtött; utóbb a' Longobardok szokásaival összezavart; egyes és sötét értelmű... Tovább

Egy hajdani hódító nemzet törvényeinek, tizenkét század előtt Constantinápolyban uralkodott fejedelem által összegyűjtött; utóbb a' Longobardok szokásaival összezavart; egyes és sötét értelmű magyarázók által egyveleges kötetekbe burkolt némelyly maradéki képezik a' vélemények azon hagyományát, melyly Europának nagy részében még ma is törvény nevet visel; 's szinte olyly gyászos, mint közönséges dolog korunkban, hogy Carpsoviusnak véleménye; egy Clarustól idézett ősi szokás; egy Farinaciustól haragos kedvteléssel javalt kinzás ama' törvény, melylynek bátran engedelmeskednek azok, kiknek reszketve kellene igazgatni az emberek életét 's vagyonait. Vissza
047

Kikiáltási ár:
12.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
32.000 Ft Licitek száma: 14