Áprily Lajos: Idahegyi pásztorok (számozott példány)

Dráma egy felvonásban

Áprily Lajos
gróf Bánffy Miklós
Erdélyi Szépmives Céh (Kolozsvár) ,
Kiadói félbőr kötés , 88 oldal
Sorozatcím: Erdélyi Szépmives Céh
Kötetszám: 1
Méret: 21 cm x 14 cm

Kolozsvár, 1929, Erdélyi Szépmives Céh kiadása (Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet, Cluj-Kolozsvár), 81 p. + [3 p.] + VII p. + [3 p.]; ill.

Első kiadás. Számozott példány. Idahegyi pásztorok. Dráma egy felvonásban. Írta Áprily Lajos. Mottóval, a drámában szereplő személyek listájával, az Erdélyi Szépműves Céh tagjainak névsorával és a külföldi tagok listájával. Gróf Bánffy Miklós négy egész oldalas színes illusztrációjával díszített kötet. Címlapon tollal beírt névbeírás dátummal.
"Ez a könyv az Erdélyi Szépmíves Céh harminchetedik kiadványa; IV. sorozatának 1. számú könyve. Illusztrációit rajzolta Bánffy Miklós gróf. Nyomtatta a Minerva R.-T. Garamond Antiqua betűkkel. Kötése Rohonyi Antal könyvkötő műhelyében készült. E könyv első kiadása kizárólag az Erdélyi Szépmíves Céh tagjai számára készült. No. 164. sz. példány."
Kiadói félbőr kötés aranyozott feliratos, piros gerinc-vignette-s könyvgerinccel, zöld egyszínű előzéklappal, tiszta, szép belívekkel, hiánytalan, jó állapotban.

Részlet a könyvből: Az Ida-hegység havasi fennsíkja. Jobbról barlangszerűen bemélyedő füstfogta szikla: ősi pásztortanya tűzhellyel. A dombosan emelkedő jobb háttérben fenyővel keveredő bükkerdő... Tovább

Részlet a könyvből: Az Ida-hegység havasi fennsíkja. Jobbról barlangszerűen bemélyedő füstfogta szikla: ősi pásztortanya tűzhellyel. A dombosan emelkedő jobb háttérben fenyővel keveredő bükkerdő néhány előőrsfája. A bal háttér a pásztorok áldozó-helye: a hátfal felé szögelő lapos szikla, mögötte a mélység illuziójával. A mélységen túl - és ez a hátfal kétharmada - a Gargaros-csúcs emelkedik: havas kúp, alatta köves-kopár régió, alatta lila-sötét fenyvesek. Vissza
015

Kikiáltási ár:
7.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
17.500 Ft Licitek száma: 13